STSport

19 listopada 2016 roku w hali GOSIR Karate w Wiśniowej Górze odbyły się European Open Championship Karate. Patronem honorowym mistrzostw był wójt gminy Andrespol Pan Dariusz Kubus.

Na zawodach zobaczyliśmy zawodników reprezentujących kilka krajów, w tym Polskę, Holandię, Niemcy i Białoruś. Mistrzostwa zostały rozegrane w kilku formułach walki. Uczestnicy EOCK walczyli, aż w 17 kategoriach.
W pierwszej kategorii, jaką był grappling dzieci do 22kg zwyciężył Oskar Kaliński. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Krasiński, a trzeci był Tomasz Litko.
W kategorii dzieci do 26kg zwyciężył Artiom Doroszewicz reprezentujący Białoruś, który zdominował tą rywalizację.
Kategoria dzieci do 30kg została zdominowana przez Jacka Malinowskiego. Na drugiej pozycji znalazła się Renata Miłosz. Trzecie miejsce przypadło Jackowi Kieratowi. Czwarty z tej kategorii był Johan Buhler z Niemiec.
W kategorii wagowej do 40kg zwyciężyła Białorusinka Anastazja Fedoruk.
W kategorii kumite juniorek do lat 13 najlepsza była Żaneta Ryk, która wszystkie walki skończyła przed czasem.
Kategoria juniorów młodszych należała do Hansa Lutke z Niemiec. Na drugim miejscu znalazł się Marcin Grajek.
Kategoria Open w formule Ju-jitsu juniorów starszych należała Adriana Pycia. Drugi był Damian Krawczyk.
W kategorii MMA juniorów starszych zwyciężył Krystiana Barnejko. Drugi był Marek Tracz.
Kategoria juniorek w formule K-1 należała do Tatiany Krisziny z Białorusi.
W Kategorii seniorek w formule K-1 do 70kg pierwsze miejsce zajęła Natasza Okupnik z Warszawy. Na drugiej pozycji uplasowała Wiktoria Radecka, a trzecia była łodzianka Natalia Walewska.
W kategorii do 84kg, w grapplingu seniorów zwyciężył Tomasz Leś. Drugi był Kamil Burzycki.
W kategorii seniorów do 93kg w formule K-1 na pierwszym miejscu znalazł się Maksym Staszczuk z Białorusi, a drugi miejsce zdobył Dariusz Kawiński.
W kategorii +100kg w kumite seniorów na pierwszym miejscu uplasował się Dominik Pisarz, a drugi był Krystian Lapicki.
W kategorii 90kg w formule kumite Kyokushin na pierwszym miejscu uplasował się Radosław Ignaczak,a drugi był Mateusz Bazelak. Na trzecim miejscu znalazł się Jacek Biedry.
W kategorii ciężkiej seniorów +100kg w ju-jitsu na pierwszy miejscu znalazł się Jacek Bukiera.
W formule K-1, w kategorii do 65kg na pierwszym miejscu znalazł się Damian Wlazły.
W formule MMA w kategorii kobiet do 60kg pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Iglińska.
Kategoria mężczyzn do 85kg, w formule K-1 należała do Przemysława Glisiaka. Drugi był Mateusz Hutowski.