STSport

Eric Molina (25-3, 19 KO) znokautował w dziesiątej rundzie byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka (50-5, 30 KO) w głównym wydarzeniu gali Polsat Boxing Night w Krakowie.

Eric Molina znokautował Tomasza Adamka

Pojedynek przebiegał zgodnie z oczekiwaniami, Adamek próbował atakować seriami, z kolei Molina polował na mocne ciosy z prawej ręki. Polak był pięściarzem dużo aktywniejszym, ale jego ciosy były często niecelne. „Góral” nawet jeśli trafiał, to jego uderzenia nie robiły na rywalu żadnego wrażenia.

Molina niemal w każdym starciu trafiał Adamka potężnymi ciosami z prawej ręki, jednak zbyt często cofał się do narożników i pozwalał Polakowi wyprowadzać całe serie uderzeń bez żadnej odpowiedzi. Amerykanin w końcu doczekał się swojej szansy w ostatnich sekundach dziesiątego starcia, kiedy to ściął „Górala” z nóg prawym prostym.

Adamek został wyliczony do dziesięciu i po raz drugi w karierze przegrał pojedynek przed czasem. Dla Moliny było to najcenniejsze zwycięstwo w karierze, a dla Adamka najprawdopodobniej pożegnanie z zawodowymi ringami.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.