STSport

Jak śledzę scenę bokserką od lat, to takich perypetii jeszcze nie spotkałem. Dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata, najbliższy przeciwnik Mariusza Wacha na narodowej gali boksu, uczestnik walki wieczoru największej imprezy bokserskiej w historii naszego kraju – złapany na dopingu! Sprawa jest jednak o tyle kuriozalna, iż dotyczy walki z Moliny z walki przed półtora roku, gdzie przegrał pojedynek o mistrzostwo świata IBF z Anthonym Joshuą w 2016 roku. W organizmie Amerykanina stwierdzono obecność sterydu deksametazonu.

 Każdy sportowiec ponosi odpowiedzialność za to, co znajduje się w jego organizmie. Wszyscy muszą znać zakazane substancje i w przypadku stosowania leków mieć świadomość, które są zabronione przez przepisy antydopingowe – komentuje Nicole Sapstead, szefowa UKAD 

Jak mówią ostatnie doniesienia, jest jednak szansa iż Molina się pojawi jednakże, promotor tejże gali szanse na to oenił 50/50. Jednocześnie Marcin Najman wykluczył możliwość nie wystąpienia na gali Mariusza Wacha, a jedyne co to w takiej sytuacji zmianie ulega walka wieczoru, którą stoczy Artur Szpilka. Sam Molina, wczoraj na Twiterze napisał, iż nie pojęcia czy zawalczy na narodowym. Jasne jest jednak to, iż narazie Eric zerwał kontakt z organizatorami.

Środek, który u mnie stwierdzono, znajdował się w zastrzykach z witaminą B-12 – tłumaczy „Drummer Boy”. – To jest lek przeciwzapalny i wchodzi w skład zastrzyków z B-12. To jest śmieszne! A oni dali mi maksymalną karę! Inni za sterydy, przez które można zabić, dostają 3 do 6 miesięcy!

– Smutne jest to, że to brzmi tak, jakby kolejnego ciężkiego złapali na koksie. Ja nawet nie wiem, czy to zawieszenie dotyczy tylko Wielkiej Brytanii czy całego świata. Ja o tej sprawie wiedziałem od lutego-marca zeszłego roku Zapytali mnie o to, wyjaśniłem, minął potem cały rok. A teraz nagle mnie informują, że jestem zawieszony na dwa lata i zawieszenie jest od października 2017! – żali się Molina.

Mariusz Wach jest sytaucją mocno wkurzony, nie kryje rozczarowania sytuacją. Marcin Najman natomiast twierdzi, iż Molina dostał ostatecznie pozwolenie na walkę na narodowym, więc w sytuacji tej może się jeszcze wszystko wydarzyć.

Ceremonia oficjalnego ważenia odbędzie się w czwartek. Poprowadzi ją, tak jak całą galę, najsłynniejszy ringowy konferansjer Amerykanin Michael Buffer, w Air Port Hotel Okęcie przy ul. Komitetu Obrony Robotników 24 w Warszawie. Galę będzie transmitowała Telewizja Polska.

Grzegorz Prokop

Karta walk Boxing Night 14

Mariusz Wach vs. wakat

Artur Szpilka vs. Dominick Guinn

Izuagbe Ugonoh vs. Fred Kassi

Marcin Najman vs Rihards Bigis

Rafał Jackiewicz vs. Robert Świerzbiński

Robert Talarek – Norbert Dąbrowski

Ewa Piątkowska – Maria Lindberg

Piotr Hallman – Taylor Lapilus (MMA)

Łukasz Jarosz – Michał Wlazło (K1)

Tomasz Sarara – Tomas Mozny (K1)

Igor Kołacin – Wendell Roche (K1)

Grzegorz Prokop

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.