STSport

Shihan Eugeniusz Dadzibug należy do legend polskiego Kyokushin. Dziewiętnaście lat temu został wicemistrzem świata w kumite. Jest jednym z najbardziej znanych i utytułowanych polskich zawodników. Oprócz wybitnych osiągnięć sportowych, można śmiało stawiać go za wzór mistrza Karate, którego cechuje niezwykły spokój i opanowanie, szczerość, skromność i systematyczność. Nie angażuje się w żadne afery, spory „polityczne” wstrząsające, co chwila środowiskiem sztuk walki. Jak twierdzi nie lubi lenistwa, a więc sam bez reszty poświęca się rozwojowi swojego klubu, szkoleniu i nadzorowaniu szkolenia zawodników. Dla swoich uczniów jest nie tylko nauczycielem sztuki walki, ale także wzorem do naśladowania, jako człowiek, który żyje uniwersalnymi wartościami, takimi jak szacunek, uprzejmość i bezustannie pracuje nad sobą, doskonaląc swoje umiejętności.

Eugeniusz Dadzibug urodził się w 1959 roku na Kujawach. Zanim trafił na zajęcia karate, prowadził aktywny tryb życia. Jak napisał, kiedyś o sobie:
„W wolnych chwilach grałem w piłkę nożną i uwielbiałem samotnie biegać po lesie. Od najmłodszych lat przejawiałem zamiłowanie do porządku i lubiłem prowadzić zabawy w grupie rówieśników. Zamierzałem zostać księdzem albo wojskowym.”

Treningi ropoczął od Karate Shotokan, które ćwiczył w Gdyni przez półtora roku. Następnie w Sosnowcu trafił do sekcji Kyokushin, gdzie ćwiczył pod okiem Macieja Kocha. W 1989 roku zdał egzamin na czarny pas 1 Dan. W dniu dzisiejszym ma 6 Dan i wraz z żoną Małgorzatą Dadzibug (3 Dan), utytułowaną zawodniczką Kyokushin, prowadzą zajęcia w Sosnowieckim Klubie Karate, który ma też swoje oddziały w Będzinie i Czeladzi. Mistrzowie nadzorują też profesjonalną kadrę instruktorów, którzy prowadzą zajęcia w ich klubie.
Eugeniusz Dadzibug jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników Kyokushin. Ma na swoim koncie wicemistrzostwo świata Kyokushin w Osace ( Japonia 2001 r.) w kumite Open Mastersów, mistrzostwo Europy Kyokushin w Volos (Grecja 1996 r.), czy udział w mistrzostwach świata w kat. open w Tokyo (1997 r.). Shihan Dadzibug jest wielokrotnym mistrzem Polski, a w 1993 roku miał zaszczyt walczyć przed samym Masutatsu Oyamą, w Pucharze Europy „Oyama Cup”, podczas, którego zajął drugie miejsce.
Eugeniusz Dadzibug był nagradzany kilkakrotnie przez Ministerstwo Sportu złotym i srebrnym medalem za wybitne osiągnięcia sportowe.

Strona klubu Shihana Eugeniusza Dadzibuga
www.kyokushinkai.pl/

Foto: Facebook

Comments are closed.