STSport

Honorowy gość zaplanowanej na 12 kwietnia gali Fight Night 8: The Legend, Andrzej Gołota uczestniczył dziś aktywnie w promocji sportów walki. Legendarny Andrew rozpoczął dzień od wizyty w dwóch częstochowskich szkołach. Wraz ze swoją żoną Mariolą oraz w towarzystwie współwłaściciela grupy NG Promotions, Marcina Najmana i jego małżonki Julity, Andrzej Gołota starał się zaszczepić w młodych adeptach miłość do sportu.

Podczas pierwszego ze spotkań Andrzej Gołota uczestniczył w pokazie przygotowanym specjalnie dla niego przez najmłodszych. Po artystycznym występie oraz wręczeniu pamiątkowych dyplomów Gołota wraz z małżonką udali się do kolejnej ze szkół. Tym razem Andrzeja czekało poważne starcie, ponieważ gimnazjaliści przy wejściu ubrani w atrybuty bokserskie ustawili się szpaler przez, który legendarny pięściarz musiał się przedostać. Następnie uczniowie wzięli swojego idola w krzyżowy ogień pytań. Andrew tryskał humorem i chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów.

„Najważniejsza w życiu jest nauka i sport. Sprawność fizyczna jest ważna, ale dzięki nauce można naprawdę wysoko zajść.” mówił Andrzej Gołota.

Gołota opowiadał także o swoich najważniejszych pojedynkach oraz o tym, w jakiej dziś znajduje się formie. Co ciekawe polski pięściarz nadal ćwiczy na sali treningowej i zapewnia, że jest w dobrej dyspozycji.

„Staram się być codziennie na sali i utrzymywać formę.” powiedział Andrew.

Na koniec Andrzej Gołota został otoczony przez uczniów, którzy starali się pozyskać jego autograf i zrobić sobie z nim zdjęcie. Legendarny pięściarz był żegnany przez tłumy młodych fanów, na których twarzy rysował się żal, iż pięściarz nie może pozostać dłużej w ich szkole. Po tej wizycie Andrzej wraz z Panią Mariolą udali się do Urzędu miasta, gdzie polski pięściarz został uhonorowany pamiątkową tablicą i miał okazję porozmawiać na tematy nurtujące dzisiejszych mieszkańców Częstochowy. Bardzo aktywna w tych rozmowach była Pani Mariola Gołota, która jako prawnik często musi rozwiązywać problemy mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Chwilę po wizycie w gabinecie prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka pięściarz wraz z małżonką udali się na sesję rady miasta. Wizytę podczas obrad i głosowań Andrzej skwitował krótkim komentarzem -„Ja się od głosu wstrzymałem. (śmiech)”.

Jeszcze dziś o 17:00 w hipermarkecie M1 kibice będą mogli spotkać się z Andrzejem Gołotą, który uczestniczył będzie w treningu medialnym promującym walczących podczas częstochowskiej gali pięściarzy.

Bilety do nabycia w Pubie „Stacherczak” oraz w kasach hali w dniu imprezy tj. 12 kwietnia w sobotę.

źródło: boxingnews.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.