STSport

Pierwszym mistrzowskim starciem podczas gali KSW 35 w Ergo Arenie będzie walka Mateusza Gamrota z Manosoure Barnaoui. Walka o pas w wadze lekkiej zapowiada się niesamowicie, a obaj fighterzy zrobią wszystko, by to ich biodra ozdobiło upragnione trofeum. 

Gamrot i Barnaoui

Mateusz Gamrot to młody zapaśnik, który przebojem wdarł się do świata MMA. Po wielu latach treningów zapaśniczych postanowił stać się wielopłaszczyznowym zawodnikiem i w roku 2012 stoczył swoją pierwszą zawodową walkę w MMA. Zwycięstwo nad Arbim Shamaevem przyszło już w drugiej rundzie i tak Mateusz wkroczył do świata mieszanych sztuk walki. Kolejna walka zakończyła się jeszcze szybciej, bo w rundzie pierwszej, a popularny „Gamer” potrzebował już tylko jednej wygranej by zawitać do KSW. Pod koniec pierwszego roku zawodowej kariery Mateusz dołożył do swoich wygranych kolejny łup i tym samym wkroczył na zupełnie nową drogę zawodowej kariery. Podczas swojego debiutu w KSW 23 starł się ze znacznie bardziej doświadczonym Mateuszem Zawadzkim i wygrał przez techniczny nokaut w rundzie drugiej. Kolejne walki w KSW odbywały się w myśli zasady Alfreda Hitchcocka – najpierw trzęsienie ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć! Po trzęsieniu ziemi związanym z debiutem w KSW przyszła pora na starcia z najlepszymi z najlepszych. Każda kolejna walka w karierze „Gamera” nie tylko mocno weryfikowała jego umiejętności, ale również zbliżała do mistrzostwa w swojej kategorii wagowej. Andre Winner, Jefferson George, Tim Newman, Łukasz Chlewicki, Rodrigo Cavalheiro Correia i Marif Piraev, wszystkie te osobowości świata MMA uległy sile, ambicji i zdeterminowaniu „Gamera”.

W ciągu niecałych czterech lat Mateusz Gamrot nie tylko wszedł do świata MMA, ale również pokonał wszystkich przeciwników, którzy stanęli mu na drodze. Zawodnik z Poznania nie ukrywa jednak, że ciągle chce bić się i sprawdzać z najlepszymi, a jego ambicje sportowe stoją zawsze na pierwszym miejscu. W walce o mistrzowski pas organizacji KSW nie będzie inaczej, bo Manosoure Barnaoui to przeciwnik niebezpieczny i niezwykle wymagający. 

Pochodzący z Francji Manosoure Barnaoui jest dwa lata młodszy od Mateusza Gamrota. W wieku zaledwie dwudziestu trzech lat ma już jednak na koncie piętnaście zawodowych walk i tylko trzy porażki. Swoją karierę zaczynał w Paryżu biorąc udział i wygrywający w turnieju wagi lekkiej organizacji 100% Fight. W tej samej organizacji został również mistrzem i obronił swój tytuł. Później Manosoure wyruszył za granicę. Walczył w Dubaju, Genewie, Montrealu i Petersburgu przegrywając jedynie dwa razy. W roku 2013 rozpoczął swoją przygodę z brytyjską organizacją BAMMA gdzie zdobył pas mistrza w wadze lekkiej pokonując znanego z KSW Curta Warburtona. W następnym starciu obronił swój tytuł i wyruszył na podbój Rosji. Tam walcząc dla organizacji M-1 zdobył kolejny pas mistrzowski w wadze lekkiej. Po pokonaniu Maxima Divinicha, spróbował swoich sił w kategorii piórkowej, jednak nie była to udana zmiana. 

Dziś Manosoure Barnaoui staje przed kolejną szansą wywalczenie mistrzowskiego pasa w kategorii lekkiej. Czeka go jednak solidny test, bo „Gamer” jest nieugięty i zrobi wszystko by zostać niepokonanym zawodnikiem MMA.  

Który z fighterów wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Przekonamy się już w piąte 27 maja w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.