STSport

8 lipca na uroczystej gali w Monako odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych prestiżowego turnieju World Boxing Super Series, w którym udział weźmie ośmiu czołowych zawodników kategorii junior ciężkiej, w tym czterech aktualnych mistrzów świata. Jednym z uczestników WBSS będzie Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO).

„Diablo”, jako jeden z czterech turniejowych pięściarzy obecnie bez tytułu mistrzowskiego już w pierwszej walce w ramach zawodów stanie do walki z jednym z aktualnych czempionów. Polak, który w przeszłości sięgał po pasy WBC i IBF, przekonuje w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”, że jest mu obojętne, z kim przyjdzie mu najpierw skrzyżować rękawice.

– Nie ma znaczenia, kto zostanie moim rywalem. I tak wygram, za wszelką cenę. Oczywiście, że czuję dreszczyk emocji, jest radość. Nie mam nic do stracenia. W najbliższych tygodniach poświęcę się i zrobię wszystko, żeby znów być mistrzem świata! – deklaruje „Diablo” i dodaje: – Jeśli czysto trafię, mogę znokautować każdego na świecie.

Do tej pory na liście turniejowej znalazło się oficjalnie sześciu bokserów, oprócz Włodarczyka są to: mistrz WBC Mairis Briedis (22-0, 18 KO), mistrz WBO Oleksandr Usyk (12-0, 10 KO), mistrz IBF Murat Gasijew (24-0, 17 KO), mistrz WBA Yunier Dorticos (22-0, 18 KO) i ex-czempion WBO Marco Huck (40-4-1, 27 KO). O pozostałe dwa miejsca w turnieju rywalizują Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO), Mike Perez (22-2-1, 14 KO) i Dimitrij Kudriaszow (21-1, 21 KO).

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.