STSport

Pięściarz Dawid Kostecki, w którego organizmie – po ubiegłorocznej walce – wykryto zabronione substancje, został w środę zawieszony na dwa lata przez komisję dyscyplinarno-odwoławczą Polskiego Wydziału Boksu Zawodowego.

Dawid Kostecki

Badanie moczu przeprowadzono po listopadowej gali w Krakowie, jednym z największych wydarzeń w polskim boksie profesjonalnym w 2014 roku. W organizmie Kosteckiego wykryto m.in. stanozolol i metyloheksanaminę.

– Dawid Kostecki nie zażądał, zgodnie z przysługującym mu tego prawem, analizy próbki B, nie próbował również wyjaśnić zaistniałej sytuacji – stwierdził przewodniczący czteroosobowej komisji i jednocześnie szef Polish Professional Boxing Department (PPBD) Krzysztof Kraśnicki.

Kara nałożona na prawie 34-letniego Kosteckiego biegnie od 11 marca 2015 do 10 marca 2017 r.

Pół roku temu w Arenie Kraków Kostecki, dla którego był to pierwszy występ w ringu po ponaddwuletnim pobycie w więzieniu (to nie pierwszy wyrok pięściarza), uległ Andrzejowi Sołdrze. Wynik tej walki został utrzymany.

Nie potwierdziły się wcześniejsze informacje o rzekomej zabronionej substancji w organizmie byłego mistrza świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej Tomasza Adamka, który w listopadzie przegrał z Arturem Szpilką. We wrześniu Adamek ma boksować w Łodzi w pożegnalnej walce z Przemysławem Saletą.

źródło: PAP

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.