STSport

Utalentowany Niemiec polskiego pochodzenia David Zawada (9-1, 6 KO, 2 Sub) skrzyżuje rękawice z posiadaczem tytułu KSW w kategorii półśredniej Borysem Mańkowskim (15-5-1, 3 KO, 5 Sub) w jednej z trzech głównych walk gali KSW 29, 6 grudnia w Krakowie. Pojedynek, będzie pierwszym występem najmłodszego mistrza Federacji KSW od czasu zdobycia przez niego pasa w majowym starciu z Aslambekiem Saidovem na KSW 27.

David Zawada

24-letni Zawada to młodszy brat weterana niemieckiej sceny sportów walki, czterokrotnego uczestnika gal KSW Martina „King Konga” Zawady. Zawodnik o pseudonimie „Sagat” jest jednym z najbardziej perspektywicznych zawodników niemieckiego MMA. W dziesięciu zawodowych pojedynkach, reprezentant dusseldorfskiego teamu University of Fighting, wygrywał dziewięciokrotnie, z czego aż osiem razy przed czasem, sześć razy przez nokaut.

Zawada po raz ostatni walczył we wrześniu, notując szybką wygraną nad Sebastianem Rischem. Tym zwycięstwem zapewnił sobie status pierwszego pretendenta do pasa niemieckiej organizacji GMC, który jest w posiadaniu innego zawodnika KSW Rafała Moksa.

Starcie Mańkowskiego z Zawadą poprzedzi pojedynki Mariusza Pudzianowskiego z Pawłem Nastulą oraz Mameda Khalidova z jeszcze nieogłoszonym rywalem.

Całą krakowską galę będzie można oglądać w systemie PPV na platformie Cyfrowego Polsatu oraz w dwóch wersjach językowych na http://www.kswtv.com.

źródło: KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.