STSport

Dana White jest przekonany, że już wkrótce MMA będzie najpopularniejszym sportem na świecie. Wskazuje, że są już kraje, gdzie wiele osób wprost szaleje na punkcie tej dyscypliny. – Spokojnie wypełnilibyśmy dwie Maracany – mówi w wywiadzie dla portalu Onet.pl na temat przyszłej walki Sonnen vs Silva 2.

Nasze gale w Brazylii przyciągają przed telewizory 20-30 milionów widzów. W USA na taką widownie może liczyć tylko NFL (zawodowa liga footballu amerykańskiego – przyp. red.). Na razie, bo my chcemy tego samego. I będziemy to mieli bo MMA, to najwspanialszy sport świata, a UFC, to jego elita – przekonywał. – Myślę, że walka Sonnen vs Silva 2 spokojnie wypełniłaby dwie Maracany – dodał. Maracana to jeden z najsłynniejszych stadionów piłkarskich świata. Jego pojemność przekracza 100 tysięcy osób, ale na gali MMA, gdzie zajęta mogłaby być również część płyty liczba widzów jeszcze by się zwiększyła.

Dana White nie kryje zdziwienia, na myśl o tym, w jaki sposób popularność MMA się rozszerza. Zwłaszcza, że jeszcze około 10 lat temu ZUFFA, czyli agencja promocyjna kupiła podupadające UFC za nieco ponad 2 miliony dolarów. Dziś wartość federacji oceniana jest na blisko 2,5 miliarda dolarów. – Ja sam jestem zaszokowany jak to szybko poszło. A najlepsze jest to,,że my tak naprawdę jeszcze nawet nie rozwinęliśmy skrzydeł, to dopiero początek. Podpisanie kontraktu z FOX, gdzie UFC może oglądać praktycznie cała Ameryka za darmo to będzie ten krok, który zrobi nas potęgę – ekscytował się White.

Dalekosiężne plany szefa UFC wcale nie dziwią. Praktycznie każda gala jest wyprzedana, ta ostatnia w Chicago – również, pomimo tego, że nie odbywał się tam żaden event pod szyldem UFC od blisko trzech lat, a przypływy z PPV idą w miliony. Zawodnicy stają się gwiazdami i idolami. Czy MMA zastąpi boks na piedestale sportów walki? White uważa, że to normalna rywalizacja między konkurencją – Ja nigdy nie powiedziałem, że widzowie mają wybierać między MMA, a boksem. To normalna rywalizacja. Zawsze będziemy z kimś rywalizować – czy to z boksem, z NBA czy z NFL.  Ja sam oglądam wszystko, co jest warte oglądania. Wydałem więcej na PPV walk bokserskich niż wielu dziennikarzy piszących o tym na odległość – przekonuje.

Foto: Jcsalmon Źródło: wikipedia.org

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.