STSport

Federacja UFC wystartowała z nowym programem telewizyjnym pod tytułem „UFC Tonight”. Cotygodniowy program podsumowuje najświeższe wydarzenia z oktagonów. Pierwszy odcinek, jak łatwo się domyślić zdominowała gala UFC 141 i jej pojedynek wieczoru Lesnar vs Overeem. Dana White, szef UFC, podał przybliżoną datę starcia o mistrzowski pas wagi ciężkiej.

Nie znam dokładnej daty pojedynku Alistara Overeema z Juniorem dos Santosem. Mam jednak nadzieję, że walka odbędzie się latem tego roku – powiedział w studiu programu Dana White.

Wyraził również swój zachwyt nad postawą Holendra w swoim debiucie w UFC. – Nie doceniałem Alistaria Overeema przez lata. Uważałem, że nie jest jednym z najlepszych zawodników wagi ciężkiej MMA na świecie. Mógł być najlepszy w K-1, ale nie sądziłem, że poradzi sobie w MMA – komentował White. Po chwili jednak dodał – Wyprowadził mnie z tego błędu. Bez wątpliwości w tej chwili jest w najlepszej trójce zawodników wagi ciężkiej. Uwagę szefa UFC zwrócił również fakt, że był to debiut Overeema w jego federacji. – Gdy spojrzę wstecz, to nie przypominam sobie zawodnika, który poradził sobie naprawdę dobrze w swoim debiucie. Alistair zrobił to jako pierwszy.

Dana White starał się również przewidzieć przebieg starcia o mistrzowski tytuł. – Prawdę mówiąc już nie mogę się doczekać tej walki. Obaj zawodnicy na pewno będą chcieli unikać parteru. To świetni strikerzy. Jeśli jednak dojdzie do walki w parterze, to obaj również znają jiu-jitsu. Nie ważne jak się zakończy ten pojedynek. Pewne jest tylko to, że będzie to ekscytujące wydarzenie.

Cały program można obejrzeć tutaj: UFC Tonight

Foto: sharedog.com

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.