STSport

Nieważne jak dobra okaże się walka, to zawsze znajdą się jakieś kontrowersje, które stawią pod znakiem zapytania oryginalny wynik pojedynku. Minionej nocy na UFC on Fox 6 Demetrious Johnson i John Dodson stanęli do naprawdę wyrównanego pojedynku. W czwartej rundzie jedno z kolan „Mighty Mouse” trafiło nie do końca legalnie, ponieważ Dodson miał dwie ręce na macie. Legendarny sędzia „Big” John McCarthy przerwał pojedynek i dał Dodsonowi czas na regenerację, po czym wznowił walkę bez żadnych kar.

Prezes UFC, Dana White, twierdzi, że sędzia powinien odjąć Johnsonowi punkt za to uderzenie. W wywiadzie zaraz po gali powiedział:

Wydaje mi się, że powinien być odjęty punkt. Sprawa jest taka: to było kompletnie nielegalne uderzenie kolanem, i to w dodatku takie, które sprawiło pewne obrażenia. Po tym kolanie Dodson miał siniaka na oku, został zraniony, a punkt powinien zostać odjęty.

Wyniki na kartach sędziowskich były następujące: 49-46, 48-47 i 48-47, wszystko dla aktualnego mistrza. Gdyby Johnsonowi odjęto punkt, wówczas pojedynek zakończył by się większościowym remisem.

Sam Dana White przyznał jeszcze, że ma wątpliwości co do samego wyniku i zamierza obejrzeć ten pojedynek jeszcze raz, ponieważ uważał, że była to bardzo wyrównana walka, jednakże on sam dał trzy pierwsze rundy Dodsonowi. Bardzo możliwe, że obaj zawodnicy zmierzą się ponownie w rewanżu.

Poniżej skrót pojedynku:
http://www.youtube.com/watch?v=36zUHoF-2WM

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.