STSport

Josh Barnett ku zaskoczeniu wszystkich nie zdecydował się na podpisanie kontraktu z organizacją, w której 11 lat temu zdobył pas mistrzowski. Na ostatniej konferencji prasowej Dana White powiedział dziennikarzom co czekałoby Barnetta gdyby jednak powrócił do UFC.

Josh Barnett

Josh Barnett

Pierwszym przeciwnikiem Josha Barnetta miał być były mistrz UFC, Junior Dos Santos. Od razu pojawiły się spekulacje czy Barnett nie zrezygnował przypadkiem z kontraktu ponieważ bał się spotkania z Brazylijczykiem. Dana White od razu temu zaprzeczył:

Josh Barnett nie należy do ludzi, którzy powiedzieliby, że nie chcą z kimś walczyć, albo że nie będą z kimś walczyć. To nie jest ten typ.

Nie jest nam dane chyba jednak dowiedzieć dlaczego Amerykanin zrezygnował z oferty. Wiemy jednak, że pieniądze nie były kwestią. Prawdopodobnie Barnett chciał występować na galach pro-wrestlerskich w Japonii, ale biorąc pod uwagę wysoką kontuzjogenność tych występów (z powodu udziału w jednej z nich na KSW nie pojawił się Jerome Le Banner) to zrozumiałe, że włodarze UFC na to nie zezwolili.

Na razie nie wiemy jakie plany na przyszłość ma Barnett.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.