STSport

Między 27 kwietnia a 4 maja najlepszy polski zawodnik wagi ciężkiej – Damian Grabowski – stoczy aż dwie walki! Najpierw w Polsce na gali MMA Attack 2 zmierzy się z Eddiem Sanchezem, a później na gali Bellator 67 z Davem Huckabą.

Damian Grabowski walczy ostatnio rzadko. Co prawda w 2010 roku stoczył aż 4 pojedynki, ale już w 2011 tylko 1 – na gali MMA Attack pokonał po efektownej gilotynie  Joaquima Ferreirę. Było to w listopadzie 2011 roku. Pod koniec kwietnia ponownie stanie w oktagonie tej organizacji i  zmierzy się z amerykańskim weteranem Bellatora i UFC – Eddiem Sanchezem. To z pewnością nie będzie łatwa walka. Warto wspomnieć, że prestiżowy portal sherdog.com uznał ten pojedynek za jedno z dziesięciu najciekawszych starć kwietnia.

Trzeba jednak pamiętać, że Damian Grabowski wciąż miał ważny kontrakt z Bellatorem. Co prawda ostatni raz walczył tam we wrześniu 2010 roku, ale włodarze organizacji nie zapomnieli o Polaku i zaproponowali mu ponownie stanięcie w ich oktagonie. Kiedy? 4 maja 2012 roku, czyli dokładnie tydzień po walce w katowickim Spodku na MMA Attack 2. Grabowski przystał na tę możliwość i już jest w oficjalnej rozpisce walk.

Rywalem „Polskiego Pitbulla” będzie Dave Huckaba. Ten 38-letni zawodnik stoczył na zawodowym ringu 21 pojedynków – 17 wygrał 4 przegrał. Większość swoich walk, bo aż 14 wygrał przez nokaut. Walczył głównie na galach Gladiator Challenge. Ostatni raz w oktagonie można było go zobaczyć na gali Tachi Palace Fighting 12 w marcu tego roku. Pokonał tam przez nokaut na początku 2. rundy Lirona Wilsona.

Warto przypomnieć, że Grabowski miał walczyć w Bellatorze już na początku 6. sezonu, czyli w lutym tego roku. Potem jego walkę kilkakrotnie przekładano aż w końcu wyznaczono mu chyba najbardziej niefortunną z dat.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.