STSport

Federacja MMA Attack przedstawiła kolejnego fightera, który wystąpi na jej drugiej gali. Jest to, uznawany za najlepszego polskiego zawodnika wagi ciężkiej, Damian Grabowski.

Damian Grabowski walczył na pierwszej gali MMA Attack. Po efektownym pojedynku wygrał po założeniu gilotyny z Joaquimem Ferreirą. To poddanie zostało uznane, za najlepsze w w 2011 roku przez eurosport.com. Wcześniej walczył między innymi w Bellatorze, Ultimate Cage Fighters Championship i innych organizacjach. Poza tym jest między innymi mistrzem Europy i wicemistrzem świata w Brazylijskim Jiu-Jitsu.

Jego bilans na zawodowym ringu to 14 zwycięstw i tylko jedna porażka. W pierwszym kwartale 2012 roku miał ponownie walczyć w organizacji Bellator  jednak amerykanie kilkukrotnie przesuwali datę jego kolejnej walki i tak naprawdę nie wiadomo kiedy znów stanie w tamtejszych oktagonach. Z kim mógłby zmierzyć się Polish Pitbull? Na pewno chętny do rewanżu byłby Michał Kita, który przegrał z Grabowskim na Beast of the East. Porażka Kity odbyła się jednak w dosyć kuriozalnych i kontrowersyjnych okolicznościach – popularny Masakra, po ciosie piętą, wypadł z ringu, rozciął głowę, a sędzia po tej kontuzji nie zezwolił mu na dalszą walkę. Michał Kita również walczył już na MMA Attack, więc pierwszy szlak jest już przetarty.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.