STSport

Nie tak dawno pisaliśmy, że najlepszy polski ciężki, Damian Grabowski, wystąpi na 39-tej gali z cyklu M-1 Challenge, jednakże nieznany był wówczas przeciwnik. Dziś już wiemy. Rywalem Grabowskiego będzie Litwin Tadas Rimkevicius.

Alexander Emelianenko (po lewej) i Tadas Rimkevicius (po prawej)

Alexander Emelianenko (po lewej) i Tadas Rimkevicius (po prawej)

Litwin dysponuje rekordem 20 wygranych pojedynków i 9 przegranych. Nigdy nie należał do czołówki europejskiej, jednakże należy go traktować jako porządnego journeymana. Pojedynek z Grabowskim będzie dla Rimkeviciusa czwartym pojedynkiem, w którym jego przeciwnik wywodzi się z nadwiślańskiego kraju. W 2008 Litwin pokonał przez decyzję Artura Głuchowskiego, w 2010 walczył z Rafałem Dąbrowskim, jednakże pojedynek zakończył się wynikiem no-contest, ze względu na to, że Rimkevicius trafił Dąbrowskiego nielegalnym kolanem, po którym Polak nie mógł kontynuować walki. Miesiąc po tym zdarzeniu Litwin stanął w szranki z Przemysławem Biskupem i przegrał przez większościową decyzję sędziów.

W 2012 Rimkevicius stoczył 4 pojedynki, jednakże zaledwie jeden z nich wygrał. Nie oznacza to jednak, że należy go lekceważyć. Liczymy na to, że Damian Grabowski nie da Litwinowi szansy przerwania tej nieciekawej passy przegranych.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.