STSport

Dzisiejszego dnia w Japonii miała miejsce gala Inoki Bom Ba Ye 2012, organizowana przez pro-wrestlingową firmę Inoki Genome Federation, której założycielem i prezesem jest legenda sportów walki w Japonii, Antonio Inoki. Oprócz meczy wrestlingowych miały miejsce pojedynki na zasadach MMA.

W najważniejszym starciu wieczoru powracający do walk MMA Mirko „Crocop” Filipovic pokonał debiutującego sumitę Shinichiego Suzukawę przez balachę. Był to pierwszy pojedynek Chorwata w MMA od opuszczenia UFC w 2011 roku.

W innym pojedynku złoty medalista olimpijski w judo z Pekinu Satoshi Ishii pokonał przez jednogłośną decyzję byłego mistrza UFC, Tima Sylvię. Amerykanin stawił się do walki w fatalnej formie, wnosząc na wagę 140 kilogramów. Ostatni raz ważył tyle podczas przegranego pojedynku z Rayem Mercerem w 2009 roku.

Oprócz tego szybkie zwycięstwo zanotował popularny Ikuhisa Minowa, który w czwartej minucie walki poddał skrętówką na kolano Słoweńca Bora Bratovza. Kolejnym zawodnikiem, który może świętować Nowy Rok jako zwycięzca jest Rolles Gracie, który przy pomocy duszenia trójkątnego rękoma odprawił weterana PRIDE i znanego z walki z Mariuszem Pudzianowskim, Yusuke Kawaguchiego.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.