STSport

Już za niespełna trzy tygodnie rozpocznie się dwunasty Obóz KSW. Podobnie jak i miało to miejsce w zeszłym roku, tak i w tym bazą treningową będzie usytuowany nad samym jeziorem ośrodek COS Giżycko, a trenerami będą m.in. Piotr Jeleniewski, Marcin Różalski oraz legenda brazylijskiego jiu jitsu Piotr Bagiński. 

360minioboz

Niewiele osób wie, że na obozach KSW można było spotkać wielu zawodników, którzy w tej chwili stawiają z powodzeniem pierwsze kroki w zawodowym MMA lub walczyli już na galach organizowanych przez Federację KSW. Obecny na obozie był Michał Andryszak, który ostatnio z powodzeniem zadebiutował w walce z Pawłem Słowińskim. Był również Kamil Waluś, który oprócz uczestnictwa w wyjeździe wygrał Amatorski Puchar KSW. Na Obozie KSW również byli Weronika Zygmunt, która toczy zawodowe pojedynki, niepokonany na zawodowym ringu zawodnik Arrachionu Olsztyn Paweł Kiełek. Na obozy organizowane przez Federację KSW jeździ regularnie Tomasz Matusewicz, który trzy razy wygrywał Puchar KSW i jest jednym z najlepszych zawodników młodego pokolenia brazylijskiego jiu jitus w Polsce.  
  
Jakie są opinie o Obozach KSW? Czy warto udać się na kilkudniowy obóz szkoleniowy? Zapytaliśmy kilku uczestników. Oto, co usłyszeliśmy: 
  
Zuzanna Rurarz z Warszawy 
– Obóz wspominam bardzo dobrze. Był to mój pierwszy kontakt z mieszanymi sztukami walki. Obóz był nastawiony na ciężki wysiłek fizyczny, jednak mieliśmy także czas na odpoczynek i zapoznanie się z innymi uczestnikami. Ogólnie polecam taki wyjazd każdemu, kto choć w niewielkim stopniu interesuje się sportami walki, ponieważ można zapoznać się z podstawami tego sportu i jego zasadami. Wyjeżdżając na taki obóz można poznać wiele ciekawych osób i same gwiazdy polskiego MMA. 
  
Łukasz Kajut z Gdańska 
– Miałem już zaszczyt uczestniczyć na czterech obozach organizowanych przez Federację KSW. Dzięki nim mogłem poznać i posparować z takimi zawodnikami jak Marcin Różalski, Borys Mańkowski, Mamed Khalidov, Krzysztof Soszynski i wieloma innymi. Na każdym obozie zrobiłem mega formę w naprawdę zaj**istych warunkach, jakie stworzyli organizatorzy. Do tego na każdym obozie było mega wesoła atmosfera. Już teraz wiem, że w lipcu pojadę na obóz. Każdemu, kto nie był jeszcze powiem wprost – warto! 
  
Wiktor Szymański z Warszawy 
– Obóz KSW to było dla mnie wspaniałe doświadczenie. Super ekipa, mega towarzystwo i oczywiście ciężkie treningi. Miałem przyjemność trenowania pod okiem najlepszych trenerów i zawodników w Polsce, którzy okazali się być wspaniałymi Ziomkami poza matą. Polecam każdemu obozy KSW bez względu na poziom umiejętności. 
  
Patryk Krasiński z Birmingham 
– Kupowałem bilety na galę KSW23 w Gdańsku gdy na stronie Konfrontacja.com zobaczyłem, że organizowany jest obóz. Wcześniej widziałem materiały z poprzednich wyjazdów i zawsze uważałem, że jest to bardzo dobry pomysł i świetny sposób na podszkolenie swoich umiejętności pod okiem najlepszych trenerów w kraju. O Piotrze Jeleniewskim i Marcinie Różalskim słyszałem wcześniej, ale jak do tego „pakietu” dołączył Krzysztof Soszyński to pomyślałem, że muszę jechać! 
Jubileuszowy, dziesiąty obóz był naprawdę dobrze zorganizowany i każdy mógł znaleźć coś dla siebie i nie było możliwości, żeby ktoś narzekał na zbyt małą ilość treningów. Lokalizacja, sale treningowe i ekipa instruktorów najlepsza jaka może być. Polecam każdemu miłośnikowi sztuk walki i wszystkim, którzy zdecydują się jechać w tym roku życzę dobrej zabawy! 
  
Krzysztof Wołyniec z Łap 
– Byłem już na czterech obozach, jednym zimowym i trzech letnich. Pierwszy był w Jakubowie i od razu poczułem bakcyla i zacząłem jeździć na kolejne. Czas spędzony na nich był bardzo dobry. Jest to znajomita okazja do poszerzenia swoich umiejętności MMA, a także poznania ludzi, którzy na co dzień również trenują i interesują się dyscypliną. Teraz bardzo dużo jeżdżę po świecie, ale jak znajdę czas to na pewno będę na kolejnych obozach. 

Categories: MMA, Sporty walki 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.