STSport

Kolejny zawodnik został zmuszony opuścić szeregi największej organizacji MMA na świecie. 38-letni Francuz Cheick Kongo nie widnieje już w rosterze UFC.

Cheick Kongo

Cheick Kongo

Jest to dość zaskakująca informacja, zważywszy na to, że Kongo był dość poważnie traktowanym zawodnikiem i z reguły sytuowało się go w czołówce fighterów UFC. Wpływ na tę sytuację miała zapewne przegrana z Royem Nelsonem na UFC 159. Mimo tego dość trudno jest zrozumieć czym kierowało się szefostwo UFC zrywając kontrakt z Kongo. W swoich ostatnich 7 pojedynkach Francuz wychodził zwycięsko 4 razy, dwukrotnie musiał uznać wyższość kogoś innego, a raz zremisował. Dla przykładu Leonardo Garcia od 4 lat zwyciężył zaledwie trzy razy w oktagonie Zuffy (i to za każdym razem było to bardzo kontrowersyjne zwycięstwo), a ośmiokrotnie wychodził z klatki pokonany i nadal walczy pod banderą UFC.

Przypomnijmy, że prawdopodobnie największym zwycięstwem Kongo w jego karierze była wygrana z Mirko 'Crocopem’ Filipovicem w czasach, kiedy Chorwat był traktowany jako czołowy zawodnik. Dodatkowo warto wspomnieć o kickboxerskiej karierze Francuza, który na ringach Muay Thai i K-1 zmierzył się z wicemistrzem K-1 z 2005 roku Glaube Feitosą, a także z Polakiem i aktualnym zawodnikiem KSW, Marcinem Różalskim.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.