STSport

Rutynowany Niemiec – Cengiz Dana kontra niedoświadczony Czeczen – Anzor Azhiev, to kolejna para zawodników którzy stoczą pojedynek podczas gali KSW 18 w Płocku. Ta już 25 lutego.

Niemiec to doświadczony i znany w Polsce zawodnik. Walczył już w na gali Konfrontacji Sztuk Walki. Podczas KSW 16 przegrał jednogłośnie na punkty z Arturem Sowińskim. Ostatnio w ringach i oktagonach idzie mu różnie – w siedmiu ostatnich walkach poniósł aż cztery porażki i tylko trzy razy wygrał. Jego bilans na dziś to czternaście walk wygranych, siedemnaście przegranych. O zakontraktowaniu tego zawodnika federacja poinformowała kilka dni temu.

Postacią, która może być tajemnicza dla dużej liczby fanów jest z pewnością Czeczen, Anzor Azhiev. Ma za sobą ledwie jedną walkę stoczoną na zawodowym ringu. W listopadzie 2011 roku pokonał na gali Susz MMA Night 2 przez jednogłośną decyzję Pawła Głębockiego. Ma za to o wiele większe doświadczenie w sporcie amatorskim. Ten dwudziestojednoletni fighter to trzykrotny mistrz Czeczenii kadetów w zapasach. W tej kategorii wiekowej był również mistrzem Kaukazu i Rosji w tej dyscyplinie. Na amatorskich ringach MMA stoczył dwadzieścia cztery pojedynki z których dwadzieścia dwa wygrał. Na co dzień trenuje w warszawskim klubie – Aquila Competition Team. Jego stylem wyjściowym są zapasy. Podobno miał już umówioną walkę z Bartoszem Koperą na Fighters Arena 3 w kwietniu w Łodzi, ale kontraktu nie podpisał, a KSW podkupiło łodzianom zawodnika.

Gala KSW 18 odbędzie się 25 lutego w Płocku.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.