STSport

Powracająca organizacja MMA Attack ogłosiła właśnie pierwszy pojedynek, który będzie miał miejsce na ich trzeciej gali. W wadze półciężkiej dwóch topowych polskich zawodników stanie naprzeciw siebie. Mowa tutaj o Michale „Sztandze” Fijałce i Karolu Celińskim.

Fijałka do „pierwszej ligi” polskiego MMA trafił wygrywając turniej eliminacyjny KSW. „Sztanga” potem przeszedł do holenderskiej organizacji Beast of the East, pod banderą której pokonał weterana europejskich ringów, Dave’a Dalgliesha. Potem w karierze zawodnika ze Szczecina nastąpiły pierwsze zawodowe porażki, z Hansem Stringerem i Yoelem Romero Palacio. Następnie Fijałka zdobył dwa zwycięstwa, w tym nad pogromcą Roberta Jocza, Hracho Darpinyanem. W swoim ostatnim pojedynku „Sztanga” przegrał przez decyzję w rewanżu z Hansem Stringerem na MMA Attack 2.

Celiński natomiast rozpoczynał od walk w wadze ciężkiej. Tam przez pewien czas miał fenomenalną passę 7 zwycięstw, która została zakończona przez niepokonanego Vitaliego Minakova. Po porażce Celiński zszedł do wagi półciężkiej, gdzie bez większych problemów poddał ukraińskiego journeymana, Yuriego Gorbenko.

Gala MMA Attack 3 odbędzie się 27 kwietnia i będzie transmitowana przez telewizję Polsat Sport.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.