STSport


Capoeira to niezwykle efektowny styl walki wywodzący się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej. Capoeira jest połączeniem dynamicznych technik nożnych w połączeniu z akrobatyką i tańcem. Niektórym kojarzy się to ze zwykłym tańcem, zabawą tymczasem wielu zawodników MMA wywodzi się właśnie z Capoeira. Najlepszym przykładem są zawodnicy MMA Anderson Silva,Marcus „Lelo” Aurelio czy Andre Gusmao.

Jedną z najważniejszych postaci w historii Capoeira jest Mestre Bimba, którą stworzył Capoeira Regional czyli tą dynamiczną odmianę Capoeiry stosowaną w walce. Dla Bimby Capoeira była po prostu czystą walką. Nie istniały wtedy jednak żadne możliwości rywalizowania capoeiritas w zawodach, weryfikowania swoich umiejętności. Adept Capoeiry, który chciał się sprawdzić musiał po prostu walczyć na ulicy,a sposobności ku temu ulicach niebezpiecznego Salvadoru nigdy nie brakowało.

Dzisiaj mamy okazję podziwiać już współzawodnictwo capoeiritas, którzy mogą się sprawdzić w realnym pojedynku na turnieju bez konieczności walki na ulicy. Zobaczcie sami jak to wygląda…

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.