STSport

Shane Carwin (12-2, 7 KO, 5 SUB), były mistrz UFC w kategorii ciężkiej, powrócił do sportu w nietypowym pojedynku. Na gali EllisMania 13 w Las Vegas znokautował australijskiego celebrytę Jasona Ellisa korzystając w trakcie walki tylko z lewej ręki!

shane_carwin_jason_ellis

Jason Ellis w Stanach Zjednoczonych jest znany przede wszystkim z prowadzenia audycji radiowych „The Jason Ellis Show”, ale swoją popularność zdobył również jako profesjonalny deskorolkarz czy rockowy piosenkarz. Celebryta swoich sił postanowił spróbować również w pojedynku pięściarskim z Shanem Carwinem, ale występu do udanych nie zaliczy. Ba, może nawet niewiele z niego zapamięta.

carwin w trakcie walki mógł korzystać tylko z lewej ręki, a prawą miał zabezpieczoną taśmą. Ograniczenie nie przeszkodziło jednak byłemu mistrzowi UFC w efektownym nokaucie Ellisa. Australijczyk na deskach lądował dwukrotnie, ale po drugim nokdaunie nie był już w stanie kontynuować walki. Cios był naprawdę powtorny i zwaliłby niejednego zawodowca z nóg!

Shane Carwin zawodową karierę zakończył w 2011 roku po porażce z Juniorem dos Santosem na UFC 131. Wcześniej w swoim rekordzie zapisał m.in. zwycięstwa z Gabrielem Gonzagą czy Frankiem Mirem. Po tym ostatnim został nawet tymczasowym mistrzem UFC w kategorii ciężkiej. Dla amerykańskiej organizacji stoczył sześć pojedynków.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.