STSport

Były bokser Władysław N.,pobił śmiertelnie swoja partnerkę, a także jej zięcia. Dramat wydarzył się dwa lata temu w kwietniu 2018 roku we Wrocławiu. Sąd we Wrocławiu wymierzył oskarżonemu karę 15 lat więzienia za zabójstwo z zamiarem ewentualnym.

Władysław N. trenował boks w „Gwardii Wrocław” w latach 80-tych. Miał nawet na swoim koncie kilka walk bokserskich. Po zakończeniu amatorskiej kariery bokserskiej często wpadał w konflikt z prawem i kilkakrotnie był karany.
Do tragedii doszło po zakończeniu alkoholowej libacji.Bokser pobił śmiertelnie swoją partnerkę i stającego w jej obronie mężczyznę.

– Należy zauważyć, że wyprowadzane przez oskarżonego ciosy zadawane były w specyficzny sposób. Oskarżony przez wiele lat był czynnym bokserem, w związku z tym nie są to zwykłe uderzenia zadawane przez inną osobę. Fakt, że ciosów tych dokonał były bokser, ma niewątpliwie zasadnicze znaczenie przy ocenie przedmiotowego postępowania i przyjętej kwalifikacji – powiedział sędzia Tomasz Kaszyca, który uzasadniał orzeczony wobec boksera wyrok.

Comments are closed.