STSport

Alistair Overeem

Alistair Overeem

Alistair Overeem przebojem wdarł się do wagi ciężkiej UFC. Nie wszystkich przekonały jednak jego umiejętności. Dwaj byli mistrzowie UFC – Antonio Rodrigo Nogueira oraz Bas Rutten wierzą, że obecny mistrz – Junior Dos Santos – bez problemów pokona kick-boxera z Holandii.

Alistair Overeem zadebiutował w UFC pod koniec 2011 roku. W swojej pierwszej walce zdominował ulubieńca publiczności – Brocka Lesnara i pewnie wygrał po niecałych dwóch minutach pierwszej rundy. Po tym zwycięstwie, w samych superlatywach o zawodniku wypowiadał się Dana White. – Dla mnie to jeden z trzech najlepszych ciężkich na świecie – mówił. Jak się jednak okazuje The Reem nie wszystkich przekonał do swoich umiejętności.

– Ma szklaną szczękęNie umie przyjmować ciosów, był już znokautowany wiele razy – mówił Bas Rutten, który mistrzostwo wagi ciężkiej UFC zdobywał pod koniec lat 90. – Taktyka Overeema na Dos Santosa może być tylko jedna – liczenie na jeden cios, który załatwi sprawę – dodaje. Według Ruttena, który swoje opinie wypowiadał w cotygodniowym programie Bruce’a Buffera,  Holender ma problem z wyprowadzaniem ciosów. – On bije tylko pojedyncze uderzenia. Nie stosuje kombinacji. Myślę, że Dos Santos ze swoimi kombinacjami i zasięgiem wygra tę walkę.

Na zwycięstwo Brazylijczyka w walce z Holendrem stawia również Antonio Rodrigo Nogueira. – Cigano wygra przez nokaut. Jestem tego pewien. Jest o wiele szybszy, wie jak poruszać się po oktagonie. Overeem nie będzie w stanie zadać mu takich potężnych ciosów kolanami. Holender nigdy nie walczył z kimś tak wielkim – mówił w wywiadzie dla portalu  tatame.com. Big Nog pamięta Overeema jeszcze z czasów Pride, gdzie obaj walczyli. Widzi, że Holender od tamtego czasu się rozwinął. – Jest większy, szybszy, bardziej wybuchowy… – komplementuje, ale po chwili dodaje – …nie jest jednak wystarczająco duży, żeby pokonać kogoś tak wielkiego jak Junior Dos Santos.

Wracając na chwilę do Dany White’a trzeba przypomnieć, że on również nie uważał umiejętności Overeema za wystarczające nie tylko do UFC, ale w ogóle do MMA. – Mógł być dobry w K-1, ale nie sądziłem, że poradzi sobie w MMA – mówił. Potem zweryfikował swój sąd.

Kto ma rację? Oktagon pokaże. Do walki o mistrzostwo UFC w wadze ciężkiej – zgodnie z zapowiedziami Dany White’a – ma dojść w połowia 2012 roku.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.