STSport

17-go sierpnia podczas gali Thai Fight Extreme 2012, która odbędzie się na King Power Stadium w Leicester w Anglii powróci na ring Bukawa Por Pramuk. Portal STsport informował wcześniej na temat konfliktu Buakawa z poprzednim teamem i jego decyzji o wycofaniu się ze sportu. Dzisiaj ten temat wydaje się już nieaktualny…

Buakaw Por Pramuk(foto Susumu Nagao)

Buakaw Por Pramuk(foto Susumu Nagao)

Jak poinformował portal fightsport.pl odbyło się spotkanie dyrektora z Ministerstwa Sportu z prawnikiem Buakawa, właścicielem Por Pramuk i prawnikiem gymu Por Pramuk w sądzie, gdzie doszło do oficjalnej ugody, która umożliwia dalszą rywalizację sportową tego najpopularniejszego tajskiego zawodnika.

„W dniu 2 lipca 2012, Dej Jaikla (dyrektor i sekretarz Ministerstwa Sportu w Tajlandii), Nopparat Puttarattamamane (przedstawiciel Thai Fight, dr Theppakorn Intharapat (prawnik Buakawa), Wiwat Saengsuriya (prawnik gymu Por Pramuk) oraz Teeraphat Rojanathan (właściciel Por Pramuk) spotkali się na arbitrażu przy sądzie cywilnym w Ratchadapisek (Tajlandia).

Po spotkaniu polubownym, które trwało prawie 7 godzin, sąd postanowił uniewinnić wszystkie strony i zostawił Buakawowi wolne pole ponownie. Buakaw będzie musiał użyć nazwy 'Buakaw Por Pramuk’ jako jego oficjalne nazwisko, ale może swobodnie ćwiczyć na własną rękę. 60% zarobków za walki trafi do Buakawa a 40% do gymu. Przychody z całokształtu działalności innej niż tajski boks zostanie podzielony w stosunku 75:25 (75% dla Buakawa, 25% do gymu).

Co do 6-miesięcznego zawieszenia nałożonego na Buakawa przez sekretarza Związku Bokserskiego, sąd uznał, że Urząd Sportu Tajlandii i Rada Związku Boksu musi znaleźć rozwiązanie, które pozwoli Buakawowi kontynuować karierę po okresie zawieszenia. Pan Dej powiedział, że sąd uznał, iż Buakaw przyniósł sławę narodowi i Muay Thai co jest ogromnym atutem i dlatego postanowił uniewinnić go, aby pozwolić mu dalej walczyć i przynosić sławę Tajlandii.”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.