STSport

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Do walki w MMA staje bokser, który stoczył na zawodowym ringu 17 walk, z czego aż 13 wygrał, później rozpoczął przygodę z MMA, ale niezbyt udanie, bo przegrał oba pojedynki, w których wystąpił, zawziął się jednak i do następnego starcia przygotowywał się z trenerem powszechnie uważanym za jednego z najlepszych w Polsce. Naprzeciw niego wychodzi masywny, ale niezbyt ruchliwy kolos, który wprost mówi, że wcale się nie przygotowywał do walki, a zamiast prawdziwego treningu kopał w arbuzy. Na kogo postawicie?

Pozornie wybór jest oczywisty – doświadczenie i rutyna przemawiają za bokserem. Problem jest jednak taki, że ten bokser nazywa się Najman, a to automatycznie czyni go underdogiem niemal w każdej walce. Jeżeli przyjrzeć się zakładom na walkę Burneika vs Najman, to można odnieść wrażenie, że nie mierzy się w niej zawodnik sportów walki z totalnym amatorem w tej kwestii, a dwóch równorzędnych przeciwników.

Za każdą złotówkę postawioną na Marcina Najmana, w przypadku jego zwycięstwa, można otrzymać od 1 złotówki i 75 groszy do 1 złotówki i 90 groszy. Zakłady na jego przeciwnika – Roberta Burneikę – są bardzo podobne, co w przypadku różnicy w doświadczeniu jest dosyć zaskakujące. Za 1 złotówkę postawioną na Hardkorowego Koksa można wygrać od 1,85 zł do 2,10 zł. Warto podkreślić, że większość zakładów daje minimalną przewagę Najmanowi, ale są i takie, gdzie to Litewski kulturysta jest uznawany za niewielkiego faworyta.

Pewniakiem natomiast wydaje się być Damian Grabowski, który walczy z Eddie Sanchezem. Kursy na jego zwycięstwo wynoszą od 1,30 do 1,35, podczas gdy na jego rywala od 2,90 do 3,20. Według bukmacherów zdecydowanego faworyta ma również walka Peter Sobotta vs Juan Suarez. Kursy na Niemca polskiego pochodzenia wynoszą od 1,17 do 1,25, a na Hiszpana – od 3,50 do 4,50. Również Krzysztof Jotko jest uznawany za pewny zakład. Jego zwycięstwo nad Hadzoviciem wyceniane jest według kursów od 1,18 do 1,21, a jego rywala od 4,00 do 4,20.

 Pozostałe walki głównej karty, czyli Stringer vs Fijałka, da Silva vs Strus, Grecicho vs Grabarek uznawane są za pojedynki wyrównane i na każdego zawodnika z tej szóstki zakłady wynoszą od 1,60 do 2,10.

To oczywiście tylko liczby i prognozy. Jak będzie naprawdę, zobaczymy już dziś wieczorem w katowickim Spodku. Transmisja na żywo w telewizji Polsat Sport.

Wszystkie kursy na podstawie portali bet-at-home, tobet, betsson.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.