STSport

Mistrz organizacji WEC w wadze półciężkiej i zawodnik UFC – Brian Stann, poinformował o zakończeniu kariery. Amerykanin o tej decyzji poinformował w programie The MMA Hour.

Chael Sonnen vs. Brian Stann

Chael Sonnen vs. Brian Stann

Stann (MMA 12-6) był oficerem piechoty w Stanach Zjednoczonych, gdzie osiągnął tytuł kapitana. Na zawodowej scenie MMA zadebiutował w styczniu 2006 roku. Na gali SF 14 – Resolution pokonał Aarona Starka. Następnie zakontraktowała go organizacja World Extreme Cagefighting, a Stann wygrał w niej cztery pierwsze walki. Dzięki temu na gali WEC 33 stoczył wygraną walkę z Dougiem Marshallem, której stawką był pas mistrza wagi półciężkiej. Popularny „All American” stracił go już w pierwszej obronie.

W UFC zadebiutował w 2009 roku, gdzie w pierwszym występie przegrał z Krzysztofem Soszyńskim. Później pokonał m.in. znanego z gal KSW – Rodneya Wallace’a, Chrisa Lebena czy Jorge’a Santiago. W międzyczasie zmienił kategorię wagową na średnią. Jedną z głównych przyczyn zakończenia kariery przez Stanna były dwie ostatnie, przegrane walki, najpierw przed decyzję z Michaelem Bispingiem na UFC 152, a w marcu tego roku z Wanderleiem Silvą.

sportowefakty.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.