STSport

Jak informowaliśmy 1 czerwca br. Artur Szpilka opublikował na swoim profilu na facebooku zdjęcie, który opatrzył podpisem „Z bratem na urodzinach”. Na załączonej fotografii pięściarz znajdował się w braterskich objęciach z wielokrotnym przestępcą 35 -letnim Przemysławem T. skazanym na siedem lat pozbawienia wolności, między innymi za oblaniem kwasem kobiety w wyniku, którego doznała trwałych obrażeń ciała.

Przemysław Cygan Tomczyk i Artur Szpilka

Jak donosi dzisiejszy serwis Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi „brat Szpilki” został ujęty przez policję. Współpraca łódzkich policjantów z komend wojewódzkiej i miejskiej doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który w swoim samochodzie przewoził ponad 800 gramów narkotyków. To nie pierwsza taka sytuacja na koncie zatrzymanego.
24 czerwca 2014 roku kryminalni z komendy wojewódzkiej ustalili, że w rejonie ulicy Śląskiej w Łodzi dojdzie do transportowania znacznej ilość narkotyków. Funkcjonariusze wiedzieli, że narkotyki przewożone będą przez mężczyznę znanego im z kontaktów ze środowiskiem przestępczym Poruszał się bmw. Ustalenia błyskawicznie trafiły do policjantów pełniących w tym rejonie służbę patrolową. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Typowane auto zostało namierzone w rejonie ulicy Śląskiej. Siedzący za kierownicą mężczyzna zaskoczony interwencją udawał, że nie wie o co chodzi. Policjanci pod tylną kanapą samochodu znaleźli torbę z białym proszkiem. Badania jednoznacznie wskazały, że ukryta substancja to amfetamina.

Poza tym w samochodzie zabezpieczono maczetę, bagnet i nóż. 35-latek trafił do policyjnego aresztu. Tłumaczył funkcjonariuszom, że to nie jego auto i nie wie skąd wzięło się w nim ponad 800 gramów narkotyków. Zatrzymany w przeszłości miał już konflikt z prawem. Między innymi odpowiadał za przestępstwa narkotykowe i był powiązany ze światkiem przestępczym. Po usłyszeniu prokuratorskich zarzutów posiadania znacznych ilości narkotyków, śledczy wystąpili do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Łodzianinowi może grozić kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

narkotyki przemysław T.

Przemysław T. Cygan zatrzymany przez policję

Przemysław T. w radiowozie

źródło: KWP Łódź

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.