STSport

Branch Warren urodził się 18 lutego 1975 roku w miasteczku Tyler w stanie Teksas. W chwili obecnej mieszka w Bel-Air w Teksasie wraz ze swoją małżonką znaną fitneską Trish Warren. Branch na co dzień trenuje na hardcorowej siłowni w Arlington w stanie Teksas wraz z ośmiokrotnym Mr.Olympia Ronnie Colemanem.

Branch Warren trenujący klatkę piersiową

Branch Warren trenujący klatkę piersiową

Swoją przygodę z kulturystyką rozpoczął w 1992 roku i po kilku miesiącach treningów zdobył 1 miejsce w zawodach AAU Teenage Mr. America. Ponownie na pierwszym miejscu na podium stanął rok później na zawodach Teenage Nationals. W 2001 roku Branch Warren zwyciężył w zmaganiach wagi ciężkiej w NPC Nationals, dzięki czemu otrzymał kartę zawodowca. Po tym sukcesie kowboj z Teksasu zrobił sobie trzy letnią przerwę, którą poświęcił na rozbudowę masy mięśniowej. Na scenę wrócił w 2004 roku i wystąpił w zawodach Night of Champions, gdzie zajął 8 miejsce. Następnie pojechał na imprezę Show of Strength Pro Championship, gdzie uplasował się na 4 miejscu. Pozwoliło to mu zakwalifikować się jednocześnie do występu w zawodach  Mr. Olympia 2005. Kiedy zjawił się na największym kulturystycznym konkursie na świecie to eksperci nie dawali mu większych szans. Jednak Branch zaszokował wszystkich i podczas swojego pierwszego występu w Mr.Olympia zajął 8 miejsce. Wtedy dostrzeżono drzemiący w nim potencjał. Jeszcze w tym samym roku Warren zdeklasował swoich rywali w dwóch imprezach, podczas których zajął pierwsze miejsca, a były to: Charlotte Pro i Europa Supershow.

W 2006 roku w Arnold Classic – niezwykle prestiżowej imprezie organizowanej przez gubernatora Kalifornii Schwarzeneggera, w miejscowości Columbus w stanie Ohio zajął drugie miejsce. Sukces swój powtórzył zaraz po AC występując w imprezie San Francisco Pro Invitational i zajmując w niej drugie miejsce. Kolejne starty w tym samym roku były już błędem, gdyż szczytowa forma jaką wypracował sobie Branch na początku sezonu zaczęła mu raptownie spadać. Skutkiem tego było 5 miejsce w Grand Prix Australii i zaledwie 12 miejsce w Mr.Olympia. Spadek formy u Teksańczyka był zauważalny nawet jeszcze na początku 2007 roku, gdyż w konkursie Arnold Classic zajął dopiero 7 miejsce. Przełom nastąpił dopiero na zawodach NewYork Pro, gdzie Branch w końcu wskoczył na podium miażdżąc swych rywali i plasując się na 1 miejscu. W 2008 roku postanowił wystąpić tylko jeden raz. Postawił na zawody Arnold Classic, gdzie uplasował się niestety minimalnie poza podium zajmując 4 miejsce. W następnym roku jednak w tym samym konkursie był już trzeci, a na Mr.Olympia drugi. W 2010 roku na Arnold Classic powtórzył swój sukces z 2006 roku wskakując na drugie miejsce. Branch przegrał wtedy tylko z fenomenalnym Kaiem Greenem.

Branch Warren trenujący klatkę

Branch Warren trenujący klatkę

Branch Warren nie należy do wysokich kulturystów, gdyż ma zaledwie 174cm wzrostu. Imponuje za to niesamowitą masą mięśniową i niespotykaną gęstością mięśni. Poza sezonem osiąga monstrualną wagę 116kg do 120kg, a na starcie 108-110kg. W obwodzie bicepsa osiągnął 52cm, a w pasie ma 81cm, czyli tylko trzy centymetry więcej niż ikona kulturystyki Arnold Schwarzenegger w swojej życiowej formie. Jego najmocniejszymi stronami są mięśnie nóg, klatki piersiowej i barków. Najgorsze elementy jego sylwetki to bicepsy i mięśnie grzbietu. Stara się jednak nad nimi pracować stawiając je, jako priorytet treningowy.

Branch Warren, na co dzień jest bardzo cichym i małomównym człowiekiem, za to na siłowni zamienia się w bestię. Wydaje jęki i pomruki niczym dziki zwierz podnosząc ekstremalne ciężary, które zabiłyby zwykłego śmiertelnika.

Branch Warren trenujący bicepsy

Branch Warren trenujący bicepsy

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.