STSport

Federacja Konfrontacja Sztuk Walki podała, że dziś jej siedzibę odwiedził zawodnik MMA – Borys Mańkowski. Prowadzili rozmowy o ponownym nawiązaniu współpracy. Na razie jednak żadnych szczegółów nie ma. Zapewniono jednak, że Mańkowski na pewno pojawi się w charakterze gościa na KSW 18 w Płocku.

Borys Mańkowski to zawodnik, który już raz stawał w ringu federacji KSW. Podczas KSW 14, 18 września 2010 roku walczył z Niko Puhakką i przegrał po duszeniu pod koniec drugiej rundy. Była to jego czwarta porażka z rzędu i wielu komentatorów zaczęło się zastanawiać, co dzieje się z młodym zapaśnikiem. Później jednak karta dla Poznaniaka zaczęła się odwracać.

W swojej pierwszej walce w 2011 roku pokonał na Quest Arenie 2 Wiktora Sobczyka. Później, w listopadzie, walczył z Peterem Sobottą na pierwszej gali MMA Attack. W ocenie sędziów punktowych wygrał po dogrywce, ale kilka tygodni po walce zmieniono werdykt na remis dopatrując się błędów arbitrów. Swoją ostatnią walkę stoczył 4 lutego 2012 roku na gali Night of Champions 3. Pokonał po duszeniu w 45 sekundzie pierwszej rundy Litwina – Dariusa Minkeviciusa.

Pomimo niezbyt udanego 2010 roku Borys Mańkowski wciąż pozostaje w gronie najlepszych Polskich zawodników wagi półśredniej. Jego styl walki jest zazwyczaj dynamiczny i efektowny. Czy jednak ostatecznie podpisze kontrakt z KSW? O tym z pewnością dowiemy się w najbliższym czasie.

Foto: KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.