STSport

Piotr U. znany bokser z Gwardii Wrocław, podopieczny medalisty olimpijskiego w boksie Wojciecha Bartnika zabił w 2011 roku człowieka.Podczas kłótni na jednej z imprez we Wrocławiu Piotr U. pokłócił się z nieznanym mu mężczyzną i doszło do bójki w wyniku, której adwersarz boksera został zmasakrowany. Ciało było w tak fatalnym stanie,że policja zmuszona została do pobrania próbek do badań DNA w celu identyfikacji zwłok.

Street Fight

Street Fight

Piotr U. nie przyznawał się do zabójstwa. Sąd  w lipcu 2011 roku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W rezultacie za morderstwo został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Piotr U. wraz ze swoim obrońcą w trakcie przewodu sądowego chcieli, aby oskarżonego uznano za niewinnego. Obrońca wnosił również o zmianę kwalifikacji prawnej czyny z zabójstwa na pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Sąd był jednak nieugięty pod względem formalnym. Złagodził jednak wysokość wymierzonej kary do lat 15, nie biorąc w ten sposób pod uwagę żądania prokuratorskiego  25 lat pozbawienia wolności.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.