STSport

Blackberry oprócz ofert dla firm i standardowych użytkowników bardzo mocnym akcentem wkroczył też na rynek branży luksusowej telefonów komórkowych. Stuart Hughes zaprojektował obudowę do Blackberry z wężowej skóry. Wykonana ona została ze skóry Pythona, a przyozdobiono ją brylantami o klasie VS1.Co oznacza dana klasa czystości? W pięciostopniowej skali badania brylantów ma trzecie miejsce pod względem przejrzystości kamienia, gdyż posiada tylko niewielkie błędy wewnętrzne i zewnętrzne, słabo widoczne nawet przy użyciu lupy z dziesięciokrotnym powiększeniem.


Zakup telefonu BlackBerry Viper nie jest tani, gdyż na stronie Republica Fashion kosztował on 29.000 Złotych. Stuart Hughes oferuje też nieco droższe telefony np.I-phone w obudowie z 18 karatowego złota wysadzany brylantami w klasie czystości 3 GS z rzadko spotykanymi odcieniami, określane mianem delikatnej bieli kosztujące prawie sto dwa tysiące złotych. Inwestycje w tego typu telefony to dobra sprawa, aby zamrozić trochę gotówki, gdyż telefon tego typu nigdy nie straci na wartości niezależnie od tego, jakiego typu nowości z dziedziny telekomunikacji komórkowej wejdą na rynek.

W 2006 roku brylanty 5 karatowe zyskały na wartości nawet do 70%, a w 2007 roku wzrosły o 57%. Przy inwestycji wartej 250.000 Tysięcy Euro w jeden rok można było po sprzedaży tylko jednego 5 karatowego brylantu, który by przeleżał w naszym sejfie zarobić 425.000 Tysięcy Euro lub po dwóch latach około 563.000 Tysięcy Euro, czyli prawie 2, 5 miliona Złotych. Jeśli chodzi o mniejsze brylanty np 1 karatowe to ich wzrost był proporcjonalnie mniejszy do inwestycji.
O czym mówią te wskaźniki wzrostu procentowego? Otóż o tym, że naprawdę dobrą inwestycją, na której można nieźle zarobić jest zakup brylantów tudzież akcesoriów wysadzanych tymi brylantami.W tym wypadku im większa gotówka tym większy zysk, dlatego telefony tego typu jak Blackberry Viper czy I-phone zawsze znajdą nabywców. Jednym z najbardziej rozpoznawanych użytkowników Blackberry na świecie jest 8-krotny Mr.Olympia Ronnie Coleman.

 

Categories: Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.