STSport

David Branch z powodów prawno administracyjnych nie zawalczy z Janem Błachowiczem na gali KSW 18. Amerykanin nie mógł opuścić rodzinnego kraju. Federacja KSW przedstawiła dziś jego zmiennika – jest to 34-letni czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu – Mario Miranda.

Niepokojące informacje o zmianie przeciwnika Jana Błachowicza zaczęły pojawiać się kilka dni temu. – Nie wiemy dokładnie o co chodzi. Podobno David Branch miał jakieś problemy z alimentami i nie mógł przez to otrzymać paszportu – relacjonuje nam Martin Lewandowski, współwłaściciel federacji. – Tłumaczy się w sposób niepoważny, mówi, że nie może dostać wizy, a przecież z USA do Polski nie potrzeba wizy – dodaje.

Dziś po południu wszystko stało się jasne. David Branch nie zawalczy z Janem Błachowiczem. Amerykanina zastąpił Brazylijczyk – Mario Miranda. To 34-letni zawodnik, który posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. Na zawodowym ringu stoczył 16 walk, z których wygrał 13 i przegrał 3. Ma doświadczenie między innymi z UFC, gdzie stoczył cztery walki i aż trzy przegrał. Ostatni raz walczył 19 listopada 2011 roku  na gali M-1 Challenge 29, gdzie w walce wieczoru poddał Dmitria Samoilova.

Z takiego obrotu spraw nie do końca zadowolony jest Jan Błachowicz. – Wiadomo, że przygotowania do walki są nastawione w pewien sposób pod konkretnego przeciwnika. Jednak zawsze część treningów jest zawsze ogólna, właśnie po to, żeby być przygotowanym na takie sytuacje – tłumaczył.


Foto: KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.