STSport

W dniach 8-10 lutego 2013 r. po raz trzeci w Wiśle i po raz pierwszy w Szczyrku odbywa się III „Bieg po Nowe Życie”. Jak co roku uczestnicy biegają na nartach, ale przede wszystkim wspierają działania ukierunkowane na promocję i propagowanie idei rozwoju transplantacji narządów w naszym kraju.

2 lata temu przez Przemka Saletę i Beatę Jurkschat został zainicjowany sportowo-edukacyjny projekt na rzecz rozwoju transplantacji narządów. „Bieg po Nowe Życie” ma na celu promocję działań prozdrowotnych, edukację w zakresie transplantacji narządów oraz zachęcanie społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Od dwóch lat inicjatywa wspierana jest przez przedstawicieli artystów, mediów, sportowców oraz osoby po transplantacji, których można zobaczyć w tym roku nie tylko na trasie biegowej w centrum Wisły, ale również na slalomowym stoku, na Julianach w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim.

W trzeciej edycji „Snow Sport Show – Bieg po Nowe Życie” udział bierze oczywiście Przemek Saleta, a projekt wspierają także:

Aktorzy: Jarek Jakimowicz, Olgierd Łukaszewicz, Rafał Mroczek, Marcin Mroczek, Agata Nizińska,  Julia Wróblewska, Iza Zwierzyńska.

Dziennikarze:  Anna Popek, Karolina Szostak, Jerzy Mielewski, Bogdan Węgrzynek.

Artyści: Rafał Brzozowski, Piotr Kupicha i Rafał Kożuch z zespołu FEEL, Paweł Kukiz, Liber, Szymon Wydra i Carpe Diem, Karol Niecikowski „Niecik”, Rafał Kamiński „Roofi”, Gosia Andrzejewicz, Sabina Golanowska,  Cezary Krukowski i Wojciech Blaszko.

Sportowcy: motocykliści Orlen Team Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Kuba Przygoński, siatkarze Jastrzębskiego Węgla Michał Łasko, Michał Kubiak i Krzysztof Gierczyński wraz z trenerem Lorenzo Bernardim i prezesem klubu Zdzisławem Grodeckim, Artur Siódmiak, Karolina Owczarz, Michał Bębenek.

 – Inicjatywa Bieg po Nowe Życie została powołana by w sposób radosny, żywy, sportowy mówić o transplantacji narządów. Pokazujemy, że po oddaniu narządu czy po przeszczepieniu narządu można żyć w pełni, uprawiać sport i realizować marzenia. Wsparcie naszych przyjaciół, uczestników biegu ale też mediów sprawia, że o tej idei jest coraz głośniej. Za to ogromne wsparcie, gorąco dziękujemy – powiedziała Beata Jurkschat, Dyrektor Inicjatywy.

Gościem „Biegu po Nowe Życie” 2013 jest również profesor Jerzy Buzek – eurodeputowany, premier rządu RP w latach 1997-2001 i przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, który wziął udział w uroczystym otwarciu zawodów w sobotę 9 lutego na Placu Bogumiła Hoffa w Wiśle. Wręczył on również nagrody trzem najlepszym sztafetom.

W wsparcie merytoryczne oraz promocyjne  zaangażowali się znani lekarze specjaliści, a wśród nich profesor Andrzej Chmura – Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej, Instytutu Transplantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Podczas piątkowej gali wręczenia numerów miała miejsce miła uroczystość – Przemkowi Salecie został wręczony przez sędziego międzynarodowego Agnieszkę Turchan i VP ZPKP Bogdana Węgrzynka certyfikat Światowej Organizacji Kick-Boxingu podpisany przez Prezesa WAKO Enlio Falsoniego, oraz nadany IV stopień mistrzowski DAN.

 aut:Anna Figiel, Bogdan Węgrzynek

Categories: Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.