STSport

Było to niemal pewne, że organizacja Bellator po przejściu z niszowej telewizji MTV2 do popularnej Spike (w której przez lata były emitowane gale UFC i program The Ultimate Fighter) poprawi swoją oglądalność. Tak oto z „marnych” 200 tysięcy widzów, którzy zazwyczaj przyglądali się eventom na MTV2, galę Bellator 85 zobaczyło prawie milion fanów.

Jest to jak na debiut bardzo dobry wynik. Początkowe przypuszczenia były, że oglądalność będzie się wahała w okolicach 500-700 tysięcy widzów, a tymczasem Spike TV włączyło ponad 900 tysięcy zwolenników MMA.

Wątpliwe by druga organizacja Ameryki podtrzymała te wyniki. Karta Bellator 85 była pełna mocnych nazwisk jak np. Michael Chandler, Pat Curran czy Renato Sobral, a niestety organizacja nie ma zbyt wielu gwiazd o takiej renomie jak wspomnieni zawodnicy. Trzeba jednak tutaj zaznaczyć, że Bellator nie wyciągnął jeszcze swojej najmocniejszej karty, czyli Muhammeda „King Mo” Lawala, którego Spike TV promuje już od kilku miesięcy. Niestety bez Lawala organizacja przez pewien czas raczej nie przebije bariery miliona widzów.

Dla porównania ostatnie gale UFC na Spike TV oglądało średnio 2 miliony widzów.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.