STSport

Przedstawiamy wyniki i krótką relację z gali Bellator 86, na której walczył Polak, Przemysław Mysiala.

Karl Amoussou i Ben Askren

Karl Amoussou i Ben Askren

W walce wieczoru Karl Amoussou, mimo zapowiedzi, nie był w stanie przeciwstawić się mistrzowi, Benowi Askrenowi. Amerykanin w każdej rundzie zdobywał dominującą pozycję w parterze, gdzie zasypywał swojego rywala uderzeniami. Już w pierwszej odsłonie na twarzy Francuza pojawiło się rozcięcie, które zalewało jego twarz. Oko potem spuchło do takich rozmiarów, że po 3 rundzie lekarz nie zezwolił na kontynuowanie pojedynku, dając tym samym wygraną Benowi Askrenowi przez techniczny nokaut.

Przemysław Mysiala również nie zaliczy tej gali do udanych, ponieważ „King Mo” okazał się być przeszkodą nie do przeskoczenia. Polak zaczął dość agresywnie trafiając kilkoma low kickami i kombinacjami. Lawal wyczuwał dystans, od czasu do czasu trafiając lewym prostym. Jedno z tych uderzeń zachwiało Mysialą. Kolejne dwa proste rozbiły nos polskiego zawodnika i Lawal zdobywał co raz to większą przewagę. Ponad minutę przed końcem Mysiala postanowił ruszyć do przodu, ale okazało się to dla niego zgubne. „King Mo” skontrował ten atak króciutką kombinacją i Polak znalazł się na deskach, niezdolny do dalszej walki.

W ćwierćfinale turnieju wagi półśredniej Douglas Lima zdewastował nogi Michaila Tsareva. Całą pierwszą rundę aktywnie okopywał udo Rosjanina, który nawet nie starał się bronić tych mocnych kopnięć. W drugiej rundzie Brazylijczyk dwukrotnie położył swojego przeciwnika na deski dzięki low kickom. Sędzia był zmuszony przerwać pojedynek, ponieważ Tsarev nie mógł już stać.

W innych pojedynkach Ben Saunders zdeklasował Koffiego Adzisto, Brent Weedman przetrzymał nielegalne kolana w trzeciej rundzie od Mariusa Zaromskisa i wygrał przez decyzję, a Jason Sampson poddał Chrisa Phama balachą w ostatnich sekundach walki.

Pełne wyniki:

Główna karta:

Pojedynek o pas mistrza Bellatora w wadze półśredniej:
Ben Askren pokonał Karla Amoussou przez TKO (walka przerwana przez lekarza), runda 3

Muhammed Lawal pokonał Przemysława Mysialę przez TKO (prawy sierpowy), runda 1
Douglas Lima pokonał Michaila Tsareva przez TKO (low kicki), runda 2
Ben Saunders pokonał Koffiego Adzisto przez jednogłośną decyzję

Walki nietransmitowane:

Brent Weedman pokonał Mariusa Zaromskisa przez jednogłośną decyzję
Raul Amaya pokonał Jose Gomesa przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1
Jason Sampson pokonał Chrisa Phama przez poddanie (dźwignia na łokieć), runda 3
Damon Jackson pokonał Zacha Churcha przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2
Cortez Coleman pokonał Matta Jonesa przez jednogłośną decyzję
Hunter Tucker pokonał Javiera Obregona przez poddanie (duszenie gilotynowe), runda 2

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.