STSport

Eddie Alvarez zrewanżował się Shinyamie Aokiemu za porażkę sprzed prawie 4 lat. Poznaliśmy również finalistów turnieju wagi średniej – Andreasa Spanga i Maiquela Falcao oraz wagi lekkiej – Ricka Hawna i Weedmana.

Alvarez po utracie pasa mistrzowskiego Bellatora w listopadzie tego roku nie mógł sobie pozwolić na kolejną porażkę. Wyraźnie zmobilizowany Amerykanin zakończył swój pojedynek po niewiele ponad 2 minutach. Aoki do tego czasu próbował przenieść walkę do parteru, ale Alvarez za każdym razem pokazywał zdecydowanym ruchem, żeby Japończyk wstawał. Walkę zakończył krótki prawy podbródkowy, który powalił Aokiego. Ciosy w parterze dopełniły formalności.

Dużo emocji przyniosły pojedynku półfinałowe w wadze średniej. Niespodzianką zakończyła się walka gospodarza z Cleavland – Briana Rogersa, ze znalezionym na zastępstwo kontuzjowanego Bruno Santosa – Andreasa Spanga. Jak przewidywało wielu przez ponad półtorej rundy to Rogers przeważał – atakował z furią, ale niewiele przynosiło to pożytku. W 3 minucie i 34 sekundzie drugiej rundy wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał. Lewy hak Spanga trafił rywala prosto w szczękę. Rogers padł jak długi i sędzia zakończył walkę.

W drugim pojedynku Maiquel Falcao nie bez problemów wypunktował Rosjanina – Wiaczesława Wasilewskiego. Przegrany próbował rozstrzygnąć walkę w parterze, ale nawet pomimo skutecznych obaleń nie potrafił zaakcentować swojej przewagi. Tak było głównie na początku, bo 2. i 3. runda należały już do Brazylijczyka, który najpierw kontrolował parter, a pod koniec walki był bliski znokautowania rywala. Ostatecznie sędziowie jednogłośnie punktowali trzy razy 29:28 na korzyść Falcao.

Do niecodziennego incydentu doszło już po tych rozstrzygnięciach. Gdy chciano sfotografować dwóch finalistów twarzą w twarz, to nagle Spang zaatakował Falcao i o mały włos, a do rozstrzygnięcia finałowej walki doszło by od ręki. Jak widać adrenalina jeszcze nie opadła.

W finale wagi lekkiej zmierzą się: Rick Hawn oraz Brent Weedman. Ten pierwszy w dość łatwy sposób pokonał Lloyda Woodarda. Ten przez całą pierwszą rundę nie potrafił znaleźć sposobu na swojego rywala, a ledwie po 10 sekundach drugiej rundy dostał prawy sierp, który zgasił mu światło i było po walce. O wiele więcej działo się w drugim pojedynku półfinałowym. Po bardzo wyrównanej walce i niejednogłośnej decyzji sędziów wygrał Brent Weedman. Sędziowie docenili bardziej jego kontrole parteru niż pełny wachlarz technik stójkowych jego rywala – Thiago Michela.

Oto rezultaty wszystich walk:

Walka wieczoru

  • Do 155 funtów: Eddie Alvarez pokonał Shinyę Aokiego przez TKO (uderzenia w parterze); 1. runda – 2:14

Główna karta

Półfinały turnieju Bellatora w wadze średniej

  • Do 185 funtów: Andreas Spang pokonał Briana Rogersa przez KO (lewy sierpowy); 2. runda – 3:34
  • Do 185 funtów: Maiquel Falcao pokonał Wiaczesława Wasilewskiego przez jednogłośną decyzję; 29:28, 29:28, 29:28

Półfinały turnieju Bellatora w wadze lekkiej

  • Do 155 funtów: Rick Hawn pokonał Lloyda Woodarda przez KO (cios); 2. runda – 0:10
  • Do 155 funtów: Brent Weedman pokonał Thiago Michela przez niejednogłośną decyzję; 29:28, 29:28, 28:29

Undercard:

  • Do 125 funtów: Jessica Eye pokonał Anitę Rodriguez przez jednogłośną decyzję; 30:27, 30:27, 30:27
  • Do 205 funtów: Attila Vegh pokonał Dana Spohna przez niejednogłośną decyzję; 30:27, 29:28, 28:29
  • Do 205 funtów: John Hawk pokonał Marcusa Vanttinena przez niejednogłośną decyzję; 29:28, 29:28, 27:30
  • Do 135 funtów: Frank Carabello pokonał Donny’ego Walkera przez KO (latające kolano); 4. runda – 2:25
  • Do 155 funtów: Julian Lane pokonał Joe Heilanda przez poddanie (gilotyna); 1. runda – 2:49

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.