STSport

W nocy odbyła się gala Bellator 62, a w niej ćwierćfinały turnieju wagi lekkiej. Nie obyło się bez niespodzianek i część faworytów odpadła już na tym etapie.

Zacznijmy od końca, bo w ostatniej walce wieczoru mierzył się jeden z głównych faworytów, czyli Patricky Freire, a jego rywalem był Lloyd Woodard. Obaj zawodnicy zaczęli niesamowicie intensywnie. Wymieniali ciosy, kopnięcia i kolana. Widać było, że po takim szaleńczym początku walka na pewno nie zostanie rozstrzygnięta przez sędziów. I okazało się to prawdą, ale rezultat był dosyć zaskakujący. Po 1 minucie i 46 sekundach drugiej rundy Woodard zapiął kimurę na rękę swojego rywala, który musiał odklepać i niespodzianka stała się faktem.

Udanie w wadze lekkiej zadebiutował Rick Hawn. Po 2 minutach i 36 sekundach pierwszej rundy był już zwycięzcą pojedynku z Ricardo Tirlonim. Obaj zawodnicy zaczęli od klinczu, później rywal Hawna próbował zwiększać dystans, ale nie udało mu się to i dostał cios, który posłał go na matę. Brazylijczyk z kolei nie potrafił pogodzić się z tym, co się stało i w ataku złości próbował atakować swojego rywala i sędziego. To jednak nie miało już żadnego znaczenia.

Efektownie swoją walkę wygrał Brent Weedman, który zakończył swój pojedynek z J.J. Ambrosem duszeniem barkiem. Wcześniej to jednak jego rywal był bliższy założenia duszenia trójkątnego, z którego jednak Weedman się wyrwał. Dzięki temu zwycięstwu przerwał swoją niedługą passę – dwóch porażek z rzędu. Jego rywal z kolei przegrał pierwszy raz od siedmiu starć.

Jedyną walką, którą rozstrzygnęli sędziowie był pojedynek dwóch Brazylijczyków. Po niejednogłośnej decyzji faworyt – Rene Nazare – musiał uznać wyższość debiutanta w Bellatorze – Thiago Michela. Obaj zawodnicy mieli zupełnie inny plan na tę walkę. Nazare chciał obalać i walczyć w parterze i nawet mu się to udawało, ale sędziowie wyżej ocenili umiejętności strikerskie i walkę w stójce Michela. Stąd taka, a nie inna ich decyzja.

Oto wyniki wszystkich walk:

Główna Karta (Ćwierćfinały turnieju w wadze lekkiej – do 155 funtów)

• Lloyd Woodard pokonał Patricky’ego Freire przez poddanie (kimura), 2. runda – 1:46
  • Rick Hawn pokonał Ricardo Tirloniego przez KO (uderzenia), 1. runda – 2:36
  • Brent Weedman pokonał JJ Ambrose’a przez poddanie (duszenie barkiem), 2. runda – 3:26
  • Thiago Michel Pereira Silva pokonał Rene Nazare przez niejednogłośną decyzję (28:29, 29:28, 29:28)

Karta Eliminacyjna:

• Do 163 funtów: Luis Vega pokonał Sonny’ego Luque przez poddanie (duszenie trójkątne), 1. runda – 3:43
  • Do 145 funtów: Chris Jones pokonał Stevena Petersona przez niejednogłośną decyzję (27:30, 29:28, 29:28)
  • Do 155 funtów: Dave Jansen pokonał Jacoba Kirwana przez jednogłośną decyzję (30:27, 29:28, 29:28)
  • Do 145 funtów: Rad Martinez pokonał Douglasa Frey’a przez TKO (uderzenia w parterze), 1. runda – 4:08
  • Do 170 funtów: Sean Spencer pokonał Josepha Daily’ego przez poddanie (duszenie zza pleców), 2. runda – 1:24