STSport

Powoli możemy zacząć się przyzwyczajać do serialu pod tytułem Bellator Fighting Champinship. W zeszłym tygodniu mogliśmy obejrzeć pierwszy odcinek sezonu 6. Już jutro przed nami kolejna odsłona, czyli gala Bellator 61. Przedsmak mamy już dziś, bo o godzinie 23:00 czasu polskiego rozpocznie się internetowa transmisja z ważenia przed walkami.

Co w rozkładzie jazdy gali Bellator 61? Walką wieczoru jest w zasadzie powtórka finału wagi ciężkiej sezonu piątego. Walczyli wówczas ze sobą Amerykanin – Eric Prindle oraz Brazylijczyk – Thiago Santos. Tamta walka została jednak uznana za nieodbytą. Santos kopnął w krocze Prindle’a i pojedynek przerwano. Do dziś właściwie nie wiadomo czemu Brazylijczyk nie został zdyskwalifikowany. Oby teraz obyło się bez podobnych komplikacji.

Poza tym ćwierćfinały turnieju wagi średniej. Warto w nich zwrócić uwagę na Brazylijczyka Maiquela Falcao. Temu zawodnikowi wróżono już od dawna wielka karierę (jego bilans na dziś to 28 wygranych, 4 porażki). Podpisał nawet kontrakt z UFC i stoczył tam jedną zwycięską walkę, ale gdy na jaw wyszły jego problemy z prawem umowę od razu zerwano. Teraz zawodnik wraca do USA z nadzieją, że jego drugi „debiut” okaże się tym dającym mu przepustkę do wielkiej kariery.

Z pewnością trzeba będzie mieć oko na Wiaczesława Wasilewskiego – rosyjskiego mistrza wagi półciężkiej federacji M-1. Ten zawodnik wchodzi do oktagonu Bellatora z niesamowitą passą 14 wygranych z rzędu. Ostatni raz goryczy porażki zaznał w 2008 roku. Jego ostatnia walka to jednogłośne zwycięstwo z Polakiem – Robertem Joczem – na gali Pro Fight 6, która odbyła się latem 2011 roku we Włocławku.

Ciekawą postacią będzie również z pewnością Giva Santana z USA. Jego pseudonim – „The Arm Collector” mówi wszystko o tym zawodniku. Rousimar Palhares uwielbia zakładać dźwignie na nogi, Rounda Rousey wszystkie swoje walki w MMA wygrała przez balachy, a Santana jest specjalistą od dźwignie na ręce. Ze swoich 17 wygranych walk aż 14 zakończył właśnie w taki sposób. Jeśli dodamy do tego, że poniósł w karierze tylko jedną porażkę, to chyba nikogo nie musimy przekonywać, że mamy do czynienia z nieprzeciętnym zawodnikiem.

Walki głównej karty będą transmitowane przez telewizję MTV2.

Oto pełna kara walk:

Walka Wieczoru (Finał turnieju wagi ciężkiej 5. sezonu)

  • Eric Prindle vs. Thiago Santos

Karta Główna (Ćwierćfinały turnieju wagi średniej)

  • Maiquel Falcao vs. Norman Paraisy
  • Brian Rogers vs. Vitor Vianna
  • Vyacheslav Vasilevsky vs. Victor O’Donnell
  • Giva Santana vs. Bruno Santos

Pozostałe walki

  • Quaint Kempf vs. Josh Quayhagen
  • Trey Houston vs. Jeremiah Riggs
  • Derrick Krantz vs. Eric Scallan
  • Derek Campos vs. Patrick Cenoble
  • Jeremy Myers vs. Jason Sampson

Transmisję ważenia, które odbędzie się o 23:00 czasu polskiego możecie obejrzeć tutaj:

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.