STSport

Za nami gali Bellator 61. W głównej karcie mierzyło się ze sobą 8 zawodników wagi średniej. Tylko czterech awansowało do półfinału turnieju. Są to: Maiquel Falcao, Wiaczesław Wasilewski, Bruno Santos oraz Brian Rogers.

Maiquel Falcao bez większego trudu pokonał swojego rywala – Normana Paraisey’a. Na dobrą sprawę w żadnej z trzech rund Amerykanin nie stworzył większego zagrożenia dla Brazylijczyka. Falcao ostro podkręcił tempo w drugiej rundzie. Po kilku low-kickach i prawych spadających z góry był bliski znokautowania rywala, ale tamten okazał się na tyle wytrzymały, że to się nie udało. To jednak było za mało i sędziowie punktowali 3 razy po 30:27 dla Maiquela Falcao.

Również jednogłośnie na punkty swoja walkę z Victorem O’Donnellem wygrał Wiaczesław Wasilewski. Wynik 29:28 nie oddaje jednak w pełni przebiegu walki, która była jednak zdominowana przez Rosjanina. Jedynie w pierwszej rundzie lepszy był jego rywal. Jednak już pod koniec pierwszego starcia inicjatywę zaczął przejmować Wasilewski. Dwie następne to już jego dominacja. Wasilewski wyprowadzał dużo celnych ciosów, a O’Donnell w pewnym momencie przestał walczyć, a jedynie próbował przetrwać. Inaczej niż zwycięstwem Rosjanina nie mogło się skończyć.

Givie Santanie nie udało się skolekcjonować ręki swojego rywala. Jego rywal z kolei – Bruno Santos – pewnie punktował rywala i wygrał przez jednogłośną decyzję. Santos przyjął mądrą taktykę – trzymał rywala na dystans low-kickami, skutecznie bronił się przed próbami obaleń i za wszelką ceną unikał szarpaniny, która mogłaby zakończyć się dźwignią, od których jego rywal jest prawdziwym specjalistą. Sędziowie docenili styl walki Brazylijczyka i punktowali 30:27 oraz dwa razy 29:28 na jego korzyść.

Walka pomiędzy Brianem Rogersem a Vitorem Vianną jako jedyna z pojedynków turniejowych zakończyła się przed czasem. Walka trwała 4 minuty i 14 sekund. Wówczas Rogers wystrzelił latające kolano, które trafiło prosto w brodę Vianny i zakończyło walkę. – To moja trzecia walka, którą zakończyłem w ten sposób! – mówił podekscytowany po walce.

Oto wyniki wszystkich walk:

Główna Karta (Ćwierćfinały turnieju w wadze średniej – do 185 funtów)

  • Maiquel Falcao pokonał Normana Paraisy przez jednogłośną decyzję, 30:27, 30:27, 30:27
  • Vyacheslav Vasilevsky pokonał Victora O’Donnella przez jednogłośną decyzję, 29:28, 29:28, 29:28
  • Bruno Santos pokonał Givę Santanę przez jednogłośną decyzję, 29:28, 29:28, 30-27
  • Brian Rogers pokonał Vitora Viannę przez KO (latające kolano), 1. runda – 4:14

Pozostałe walki

  • Do 165 funtów: Josh Quayhagen pokonał Brent Taylora przez jednogłośną decyzję, 30:27, 30:27, 30:27
  • Do 170 funtów: Derrick Krantz pok. Erica Scallana przez techniczne poddanie (brabo), 1.runda – 3:01
  • Do 140 funtów: Jason Sampson pokonał Jeremy’ego Myersa przez poddanie (duszenie zza pleców), 3. runda – 2:25
  • Do 185 funtów: Trey Houston pokonał Jeremiah’ę Riggsa przez poddanie (balacha), 1. runda – 3:30 runda

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.