STSport

Dyskusje o wymarzonych walkach typu Anderson Silva vs. Georges St-Pierre, albo Anderson Silva vs. Jon Jones trwają już od bardzo dawna. Nic dziwnego, wszak mowa o trójce najbardziej dominujących czempionów w historii UFC. Swój głos w tych niekończących się rozmowach „kto pokonałby kogo” zabrał ostatnio Vitor Belfort. Jest to dość znaczące, ponieważ podobnie jak Stephan Bonnar, zmierzył się on zarówno z Silvą jak i Jonesem…

Vitor Belfort

Vitor Belfort

Walka Andersona z GSP nie ma sensu. Sens miałby pojedynek Andersona z Jonesem. Ale i tak Silva to zawodnik zupełnie z innego świata. To nie jest tak, że poniżam Jonesa, ja po prostu bardzo wysoko cenię Andersona. Jest jednym z najlepszych fighterów jacy istnieli i zawsze tak myślałem. Myślę, że ma większe szanse niż Jones. Sądzę, że wygrałby tę walkę w stójce.

Takie słowa wypowiedział Belfort w rozmowie z magazynem Fighters Only. Brazylijczyk całkiem niedawno zaliczył starcia z oboma czempionami. W lutym 2011 r. przegrał z Andersonem Silvą przez nokaut w 1 rundzie, a we wrześniu tego roku został poddany przez Jona Jonesa w czwartej rundzie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.