STSport

Poznaliśmy walkę wieczoru gali Babilon MMA 9. 16 sierpnia w Międzyzdrojach Michał Kita (18-10-1) zmierzy się z doświadczonym Ednaldo Oliveirą (19-4-1, 1 NC).

Przeciwnikiem Kity będzie 35-letni Brazylijczyk, który dysponuje doświadczeniem z różnych organizacji MMA. „Lula Molusco” walczył między innymi dla UFC, gdzie udało mu się stoczyć dwie walki. Obie walki jednak przegrał, dlatego bardzo szybko opuścił szeregi amerykańskiej organizacji. Ostatni raz do klatki wszedł pod koniec 2018 roku. Podczas gali Babilon MMA Oliveira zadebiutuje w walce na polskiej ziemi.
Dla Kity będzie to trzecie starcie dla organizacji Tomasza Babilońskiego. Do tej pory pokonał Artura Głuchowskiego oraz zremisował z Łukaszem Brzeskim.

Jestem pierwszym chętnym, jeśli ktoś proponuje całkiem nowe i bardzo ciekawe wyzwanie w Mieszanych Sztukach Walki. Walczyłem z przeciwnikami ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Chin czy Afryki, ale tak się złożyło, że nigdy nie spotkałem się z Brazylijczykiem. Dlatego gala w Amfiteatrze w Międzyzdrojach będzie miała dodatkowy smaczek w postaci walki z reprezentantem Brazylii Ednaldo Oliveirą. Wierzę w wygraną i z pewnością przyda mi się w CV sukces z tym rywalem – powiedział Michał Kita.
Dla bardzo doświadczonego 39-letniego zawodnika to będzie jubileuszowa 30 walka w karierze. Dotychczasowy rekord Polaka wynosi 18-10-1. Kita wejdzie do klatki po niecałych trzech miesiącach od ostatniej walki. Znacznie krótszą przerwę bedzie miał Oliveira. W lipcu Brazylijczyk stoczy jeszcze jeden pojedynek przed galą w Międzyzdrojach.

Miałem krótką przerwę po remisowej walce z Łukaszem Brzeskim na poprzedniej gali Tomasza Babilońskiego w Arenie Pruszków, ale to dobrze, bowiem nie doznałem jakichś kontuzji i mogę spokojnie przygotowywać się do kolejnego występu. Jeśli i tym razem obędzie się bez urazów, będę mógł po raz 4 wejść do oktagonu w tym sezonie, nie widzę przeszkód. Dla mnie bardzo istotne jest, abyśmy w MMA walczyli w oktagonie, a nie na ringu bokserskim – przyznał Polak.

Ednaldo Oliveira w tym roku jeszcze walczył w klatce. W poprzednim wygrał z Douglasem Humberto i przegrał z Rosjaninem Denisem Goltsovem. Michał Kita ma serię 3 walk bez przegranej (2 zwycięstwa i 1 remis).

Comments are closed.