STSport

– Oliveira przygotuje zasadzkę, ale Michał Kita to świetny zawodnik – powiedział Michał Materla, natomiast Szymon Kołecki dodał: – Wygra z Brazylijczykiem jeśli stoczy jeden z najlepszych pojedynków w karierze. Starcie Michała „Masakry” Kity z Ednaldo Oliveirą będzie walką wieczoru gali Babilon MMA 9, która odbędzie się 16 sierpnia w Międzyzdrojach. Transmisja w sportowych kanałach Polsatu.

Obaj znakomici zawodnicy nie mają wątpliwości, że Kitę, jednej z wiodących postaci federacji Tomasza Babilońskiego, czeka bardzo trudne wyzwanie. Związany swego czasu w UFC Oliveira (19-5-1-1NC, 11 KO, 2 SUB) ma 201 cm wzrostu oraz 207 cm zasięgu ramion. W ostatnim występie przed dwoma tygodniami przegrał przed czasem z rodakiem Jailtonem Juniorem (10-2,4 KO, 6 SUB), niewiele wyższym od Michała Kity (18-10-1, 10 KO, 5 SUB).

– Najważniejsze, aby Michał nie pozwolił rywalowi rozbujać się w stójce, a chodzi oczywiście o lepsze warunki fizyczne Brazylijczyka. Od początku Kita powinien tłamsić Oliveirę i realizować swój plan gry. Cenię i przyjaźnię się z Michałem, który jest bardzo dobrym zawodnikiem i niestety niedocenianym w Polsce. W Mieszanych Sztukach Walki potrafi mnóstwo w zasadzie w każdej płaszczyźnie. Oliveira przygotuje zasadzkę, ale nasz rodak poradzi sobie – ocenił Materla, był mistrz KSW.

Na odpowiednią taktykę Kity zwrócił uwagę Kołecki, który większość dotychczasowej kariery w MMA spędził walcząc dla organizacji Babilon MMA.

– Musi stoczyć jedną z najlepszych walk w karierze, aby pokonać Oliveirę. W przeciwnym razie będzie miał ciężką przeprawę. Stać Kitę na rewelacyjny występ, zresztą jest takim zawodnikiem, który przy swoim potencjale może dać sobie radę z każdym rywalem. Bardzo ważna będzie taktyka. Oliveira to dwumetrowy strójkowicz, ale tamtejsi zawodnicy MMA mają we krwi ju-jitsu i walkę parterową – przyznał mistrz i wicemistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów.

Dla 39-letniego Kity to będzie jubileuszowa 30 walka w karierze i trzecia w tym roku. W ostatniej zremisował z Łukaszem Brzeskim.

Materla uważa natomiast, że Kita może wygrać walkę 16 sierpnia w parterze.

– Jeszcze raz podkreślę niesamowitą wszechstronność Kity. Jest w stanie wyjść z jakiejkolwiek opresji, z kolei sam może dążyć do sprowadzenia do parteru Oliveira – zauważył.

Comments are closed.