STSport

Wywiad z Augustynem Patykiem, głównym trenerem nowo powstającego Częstochowskiego Klubu Walki „Horda” oraz organizatorem zawodów „Śląska Bitka 13 Extra Fight”, które odbędą się 12 grudnia w Fitness Klubie SCOUT w Częstochowie.

Plakat

Jak narodził się pomysł na organizację zawodów?

Od jakiegoś czasu jeździliśmy na wspólne sparingi do Absortio Gym Rybnik. Tomasz Klamecki trener Absortio postanowił wyjść dalej i wspólnie postanowiliśmy, że nowa edycja odbędzie się u nas w mieście Częstochowie.

Skąd decyzja aby zmienić formułę, z walk sparingowych (bez wyniku) na pojedynki punktowane?

To była głównie decyzja chłopaków z Rybnika, myślę że takie walki będą wiązały się z większym zainteresowaniem zawodników, co przyczyni się do szerszej promocji kickboxingu oraz pozostałych sportów walki a przede wszystkim, samej Bitki!

Co jest najtrudniejsze i najbardziej absorbujące przy okazji organizowania tego typu imprezy?

Zwykle najtrudniejsze jest pozyskanie sponsorów, organizacja miejsca, ringu itp. W naszym przypadku nie mieliśmy takich problemów. Sponsorów i partnerów w tym przedsięwzięciu mamy rewelacyjnych i tu należy wymienić Hotel SCOUT oraz sklep Fightershop, które są naszymi głównymi sponsorami, a także sklepy Mmaxtreme  oraz Na ostrzu i firmę Screnex. Ring zostanie dostarczony z Bełchatowa dzięki Michałowi Benbenowi trenerowi Gladiators Bełchatów.

Czy kibice, którzy 12 grudnia dotrą do Fitness Klubu SCOUT, oprócz oczywiście emocji sportowych, będą mieli okazję doświadczyć czegoś jeszcze?

Myślę że dodatkowe emocję mogą wzbudzić piękne panie tzw. „ Ring Girls”, które będą zagrzewać zawodników do walki. Spikerem zawodów będzie znany częstochowski Raper „Mikser”, który prawdopodobnie da również mały występ. Przewidziane są także pokazy tańca pool dance oraz zumby, ale to jeszcze jest nie potwierdzone.

Jakiej frekwencji zawodników spodziewacie się na zawodach?

Zwykle na bitkach pojawiało się ok 50 zawodników mam nadzieję, że teraz będzie więcej, być może 60-70.

Ile klubów na aktualny moment zgłosiło swoje uczestnictwo i jakie to kluby?

Absortio Gym, Horda czyli my, Akademia Walki Częstochowa, Start Częstochowa, Sting Sosnowiec, Ofensywa Katowice, to oczywiście tylko niektóre kluby. Zgłosiło się jeszcze kilka innych i ciągle przybywa nowych.

Honorowymi uczestnikami Śląskiej Bitki 13 Extra Fight są częstochowscy zawodowcy, kickboxer Norbert Anzorge i pięściarz Marcin Siwy, jak udało się ich namówić do wzięcia czynnego udziału w zawodach?

Pomysł pojawił się podczas jednego ze wspólnych treningów, Norbert i Marcin od razu wyrazili chęć uczestnictwa w Bitce. Dla nas jest to spore wyróżnienie, a dla innych zawodników fajna okazja, niecodziennie przecież jest możliwość stoczenia walki amatorskiej/kontrolnej z zawodowcem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.