STSport

Krzysztof Zimnoch na zawodowych ringach stoczył 14 walk z czego 13 wygrał a jedną zremisował. Dziesięciokrotnie kończył walki przed czasem. Jak donoszą ogólnopolskie media w lutym na gali Gołota vs Saleta w Gdańsku, Zimnoch zmierzy się z niepokonanym na ringach zawodowych Arturem Szpilką. Popularny „Szpila” na 12 zwycięskich walk, aż 9 krotnie wygrywał przez nokaut .Czy Szpilka w tej walce jest również faworytem?


Z całą pewnością bokser z Wieliczki w swojej karierze wygrywał z lepszymi rywalami niż przeciwnicy Zimnocha, jednakże jego zwycięstwo w tej walce  staje pod dużym znakiem zapytania. Dlaczego tak sądzimy?

Jak powiedział w wywiadzie dla SuperExpressu Krzysztof Zimnoch , kiedy walczył w 2007 roku ze Szpilką w boksie amatorskim to całkowicie go zdeklasował.

– Bardzo zależy mi na tym, żeby doszło do tej walki – powiedział Zimnoch – To osobista sprawa, jestem bardzo nakręcony na ten pojedynek. Znokautuję go i udowodnię wszystkim kibicom, ile wart jest Artur Szpilka! Negocjacje trwają i mam nadzieję, że skończą się szczęśliwie. Nie ukrywam, że chodzi o kwestie finansowe, w końcu po to boksujemy, żeby zarabiać. Poza tym nie wiadomo, ile rund miałby trwać pojedynek. Obóz Szpilki żąda walki dziesięciorundowej, ale ja przecież nigdy nie walczyłem więcej niż 6 rund! Chociaż jak dobrze zapłacą, to wyjdę nawet na 10 rund – zapewnił Krzysztof Zimnoch.

Zanim jednak obydwaj Polacy skrzyżują ze sobą rękawice Szpilka 1 lutego 2013 roku w UIC Pavilion w Chicago stanie do walki z Mike’m Mollo.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.