STSport

W głównym wydarzeniu wieczoru gali „Wojak Boxing Night” w Rzeszowie Artur Szpilka (14-0, 11 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Briana Minto (37-5, 24 KO). Stawką pojedynku był tymczasowy pas WBC Baltic wagi ciężkiej.

Zgodnie z oczekiwaniami od pierwszych sekund Amerykanin ostro ruszył na Polaka, jednak „Szpila” od początku znakomicie kontrował. Pięściarz grupy Ulrich KnockOut Promotions przepuszczał ataki Minto i trafiał ciosami podbródkowymi. Na początku trzeciego starcia Amerykanin trafił niebezpiecznym lewym sierpowym, zamykając Szpilkę przy linach.

W czwartej odsłonie presja Amerykanina zaczęła przynosić efekty. Minto coraz częściej spychał rywala na liny i trafiał go ciosami w półdystansie. Pod koniec rundy Szpilka się obudził i kilkukrotnie udanie skontrował.Po czterech rundach sędziowie punktowali 40-36, 40-36 i 39-37 dla Polaka. W następnym starciu „Szpila” był zdecydowanie bardziej aktywny i kilka razy mocno wstrząsnął przeciwnikiem.

W szóstej rundzie Polak ponownie sporo czasu spędził na linach, ale kolejne trzy minuty przebiegły całkowicie pod jego dyktando. Szpilka trafił przeciwnika potwornie mocnym lewym sierpowym przy linach, jednak zawodnik z Pensylwanii nieustannie szedł do przodu. Dziewiąte starcie Minto rozpoczął od dwóch celnych uderzeń, w kolejnych sekundach Amerykanin dalej próbował naciskać i umiejętnie spychał zmęczonego już Szpilkę na liny. Minto trafiał w półdystansie, jednak jego ciosy nie robiły wrażenia na rywalu.

W ostatnim starciu Minto jeszcze mocniej zaczął naciskać. Szpilka coraz bardziej oddawał pole przeciwnikowi, ale w półdystansie często klinczował. W ostatnich sekundach Amerykanin padł po zamieszaniu w półdystansie na deski, Polak próbował wykorzystać ten moment i trafił na koniec kombinacją ciosów z obu rąk, jednak ambitny Minto dotrwał do finałowego gongu.

ringpolskapl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.