STSport

Artur Szpilka w ostrych słowach odpowiedział Dariuszowi Michalczewskiemu, który na początku tego roku skrytykował młodego pięściarza za pojedynek z Bryantem Jenningsem i jego styl bycia. – To Niemiec, śpiewał ich hymn. Dla takich ludzi nie mam żadnego szacunku – mówi o byłym mistrzu świata popularny „Szpila”.

„Najpierw wychodził do ringu w stroju więziennym, teraz w majtkach z kokardką. Toż to trąci kiczem! Dla mnie Szpilka jest bokserską Dodą. A może nie Dodą! Ona trochę umie śpiewać. To bardziej taka Natalia Siwiec. Wszędzie go pełno, a umiejętności niewiele” tak w styczniu tego roku Dariusz Michalczewski ocenił Artura Szpilkę.

Były mistrz świata federacji WBO, WBA, IBF w kategorii półciężkiej oraz WBO w junior ciężkiej skrytykował młodego pięściarza nie tylko za styl bycia ale także za to, co pokazał w walce z Bryantem Jenningsem. Przypomnijmy, że Polak przegrał przez TKO w 10 rundzie.

„Jestem zniesmaczony tym, co Artur Szpilka pokazał w walce z Bryantem Janningsem. (…) Tyle opowiadał o tym, jaki jest mocny, co zrobi z Amerykaninem, jak go znokautuje. I co? Sam padł na deski i to dwa razy” pisał w styczniu Michalczewski.

Szpilka zdecydował się odpowiedzieć „Tigerowi” w równie mocnym stylu. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” popularny „Szpila” stwierdził, że Michalczewski nie ma prawa wypowiadać się na jego temat, bo nie jest Polakiem.

– To Niemiec, dlatego w ogóle nie powinien się na ten temat wypowiadać! Wychodził pod niemiecką flagą, śpiewał ich hymn. Dla takich ludzi nie mam żadnego szacunku – rozpoczął Szpilka w rozmowie z Izabelą Koprowiak z „PS”.

– Był to dobry bokser, ale w swoich czasach nie pokonał nikogo dobrego. Gdyby walczył z Royem Jonesem Jr, to ten by go ośmieszył, zrobił z niego dzieciaka. Nie wiem, czy jest na jakimś cyklu, że mu tak odpiernicza – skomentował słowa starszego kolegi Szpilka.

Przypomnijmy, że 24-latek wróci na ring 7 czerwca podczas gali w Rzeszowie. Nazwisko jego rywala nie jest jeszcze znane.

źródło: WP i Przegląd Sportowy

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.