STSport

Polski pięściarz Artur Szpilka (16-0, 12 KO) znalazł się w zestawieniu dziesięciu zawodników wagi ciężkiej, którzy mogą zostać mistrzami świata w przygotowanym rankingu przez amerykański portal sportowy Bleacherreport.com.

Oprócz niego na liście tej znaleźli się: Aleksander Powietkin, Kubrat Pulew, Tyson Fury, Deontay Wilder, Bermane Stiverne, Robert Helenius, Bryant Jennings, Mike Perez i Magomed Abdusalamow.

Artur Szpilka jest niepokonanym 24-letnim ciężkim z Polski. Do tej pory w roku 2013 zanotował 4 zwycięstwa, w tym 3 przez nokaut. W tym roku z hukiem pojawił się w USA, tocząc dwie niesamowicie ekscytujące walki na ESPN z Mikem Mollo. Ich lutowy pojedynek to jeden z głównych kandydatów do miana walki roku. Szpilka powrócił po dwóch nokdaunach w rundach pierwszej i czwartej i znokautował Mollo w szóstym starciu. W sierpniowym rewanżu Szpilka wstał z desek w trzeciej odsłonie i zastopował Mollo w piątej rundzie. Mollo to co prawda twardziel, ale jednak rzemieślnik, więc ktoś, kto toczy z nim ringowe wojny, jest jeszcze daleki od starcia z kimś takim jak Władimir Kliczko. Ale Szpilka to młody i ekscytujący pięściarz. Kibice powinni w napięciu wyczekiwać na więcej z jego strony w kolejnych latach.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.