STSport

Podczas KSW 18 dojdzie do pojedynku w kategorii lekkiej pomiędzy Polakiem – Arturem „Kornikiem” Sowińskim, a Brytyjczykiem – Curtem „The War” Warburtonem. Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi przygotowanej przez federację KSW.

Artur Sowiński jest uznawany za jednego z najzdolniejszy polskich zawodników. W swojej poprzedniej walce mierzył się z Arturem „Irokezem” Jewtuszką. Wielu obstawiało, że będzie to jednostronny pojedynek, a mający doświadczenie w UFC Irokez pewnie pokona młodziana. Okazało się jednak, że fantastyczny prawy podbródkowy Kornika powalił Jewtuszkę po ledwie 47 sekundach walki.

W swojej najbliższej walce poprzeczkę ma zawieszoną na pewno na tym samym poziomie, a może nawet wyżej. „The War” ma również doświadczenia z UFC, ale najlepiej czuje się na własnym podwórku – w Anglii. Za oceanem szło mu tak sobie, stoczył trzy pojedynki, a dwa przegrał. Ostatni raz walczył 10 grudnia na gali BAMMA 8, gdzie pokonał Tima Newmana przez jednogłośną decyzję sędziów. Było to jego 8 zwycięstwo w karierze. Na swoim koncie ma również 3 porażki.

Oto zapowiedź:

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.